Haberler, Moskova, Rusya, Dış Ticaret, Danışmanlık Moskova web tasarim, yazilim, seo, mailing

Dış Ticaret & Danışmanlık    
İl Seçiniz
ISTANBUL
Find more about Weather in Moskova, RS

Lokomotif Moskova Tarasov’u, üzerinde Putin fotoğrafı bulunan atletinden dolayı cezalandırdı

Lokomotif Moskova'nın ünlü orta saha oyuncusu Tarasov, Fenerbahçe ile yapılan maçta formasını çıkartarak gösterdiği, üzerinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in fotoğrafı bulunan atletinden dolayı 300.000 Euro para cezası alarak, ayrıca Şubat ayı maç primlerinden de mahrum bırakıldı. Ayrıca UEFA'nın futbol klübüne herhangi bir ceza vermesi durumunda, klüp yönetimi oyuncunun ücretinin düşürülmesi seçeneğini düşünüyor. 

16 Şubat'ta yapılan Fenerbahçe – Lokomotif Moskova maçı sonrasında, UEFA Tarasov'un bu hareketinden dolayı oyuncuya karşı disiplin soruşturması açmıştı. Hatırlatmakta fayda var, UEFA kurallarına göre, futbol maçlarında her türlü ideolojik, politik veya dini propaganda yasak. Bu bağlamda, Lokomotif'in ünlü orta saha oyuncusu uzun sürecek bir diskalifiye ile karşı karşıya.

Lokomotif Moskova basın sözcüsü, konuyla ilgili olarak futbolcu hakkında “sakıncalı ve zararlı” ifadelerinde bulundu. Tarasov bu açıklamadan sonra ise yaptığı davranış ile ilgili olarak herhangi bir pişmanlık duymadığını, hatta eylemini tekrarlayacağının sözünü verdiğini söyledi. Sosyal medyada Rus oyuncu ile ilgili olarak kullanıcıların büyük bir destek verdiği görüldü.

Kulüp yönetimi yaptığı son toplantıda Tarasov'u kınadıklarını belirterek, oyuncunun kendi kişisel sözleşme şartlarına uygun olarak oyuncunun cezalandırılacağını ifade ettiler. 

Haber: Engin Çelik

19.02.2016 02:37


Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Moscowsupplier.com sorumlu tutulamaz.