Haberler, Moskova, Rusya, Dış Ticaret, Danışmanlık Moskova web tasarim, yazilim, seo, mailing

Dış Ticaret & Danışmanlık    
İl Seçiniz
ISTANBUL
Find more about Weather in Moskova, RS

Birleşmiş Milletler önümüzdeki günlerde Suriye şehirlerine yardım göndermeye devam edecek

Uluslararası Suriye Destek Grubu son toplantısında, insani yardımların 1 hafta içinde Suriye'nin tüm şehirlere gönderilmesi ile ilgili problemin çözülmesi gerektiği kararına vardı.

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Stefan Dyuzharrik, Birleşmiş Milletler'in kuşatılmış tüm Suriye şehirlerine insani yardım ulaştırılmasını hedeflediklerini bildirdi.

Uluslararası Suriye Destek Grubu'nun son toplantısının kararında, Birleşmiş Milletler'in ülkenin tüm bölgelerine insani yardım malzemeleri teslim problemlerini çözmek ve ülkedeki çatışmaların sona erdirilmesi yöntemlerini belirlemek için bir haftaya ihtiyaç duydukları belirtildi. Perşembe günü Madaya, Muadamiya, Kefraya, Fua ve Zabadani şehirlerinden, insani yardım malzemeleri içeren konvoyların ulaştığı bilgisi verildi. Dyuzharrik'e göre, bu sorunla ilgili olarak Birleşmiş Milletler Özel Elçisi Staffan De Mistura da, 18 üye ülkenin bulunduğu grupla beraber yapmış oldukları telekonferansta da bu konunun masaya yatırıldığını belirtti.

Dyuzharrik, gıda ve ilaç yardımlarının Madaya ve Zabaya kentlerinde 40.000, Muadamiya kentinde 22.000, Fua ve Kefriya kentlerinde ise  20.000 kişiye ulaştırıldığını, bu şehirlere ilave olarak diğer şehirlere de yakın zamanda insani yardımları ulaştırmayı planladıklarını söyledi.

Ayrıca Dyuzharik “insani yardımlar 4.6 milyon kişiye engelsiz ve kesintisiz olarak, en tehlikeli bölgelerde bile ulaştırılmaya devam edecektir” dedi.

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Temsilcisi de, Suriye şehirlerine yardım ulaştırmak için çalışan insani yardım kuruluşlarının çalışanları arasında yerel halktan sağlık uzmanlarının da olduğunu söyledi. 

Haber: Engin Çelik

19.02.2016 02:24 


Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Moscowsupplier.com sorumlu tutulamaz.