Haberler, Moskova, Rusya, Dış Ticaret, Danışmanlık Moskova web tasarim, yazilim, seo, mailing

Dış Ticaret & Danışmanlık    
İl Seçiniz
ISTANBUL
Find more about Weather in Moskova, RS

Rusya’dan Türkiye’ye taziye mesajı

Rusya Dışişleri Bakanlığı açıklama yaparak, Ankara’da dün askeri servis araçları hedef alınarak düzenlenen ve 28 kişinin ölümüne sebep olan bombalı saldırı sebebi ile Türkiye halkına taziye dileklerini iletti. Kremlin’de saldırı ile ilgili kınama yayınladı.

Başkan Vladimir Putin’in basın sözcüsü olan Dmitri Peskov tarafından yapılan açıklamada, ‘’Kremlin, Ankara’da gerçekleşen terör eyleminin en kararlı haliyle kınıyor’’ dedi. Dmitri Peskov, saldırıda yaralanlara acil şifalar ve yaşamını kaybedenlerin yakınlarına ise başsağlığı dileklerini de iletti.

Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından Türk halkına gönderilen taziye mesajında ise, ‘’barbarca’’ olarak nitelendirilen terör saldırısının hiçbir durumda haklı bir nedeninin olamayacağı ve bu saldırıyı düzenleyenlerin mutlaka cezalandırılması gerektiği iletildi.

''Tüm ülkeler birleşmeli''

Ayrıca açıklamada ‘’Ankara’da yaşanan terör saldırısı, bütün ülkelerin uluslararası terör ile mücadele adına birleşmesinin gerektiğini işaret ediyor’’ ifadeleri yer aldı. Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Türkiye’de artarak devam eden terörist saldırıların yaşanmasının ‘’ürkütücü bir trend’’ olduğunu belirtti.

Dışişleri Bakanlığı’nda haftalık olağan basın toplantısında konuşma yapan Zaharova, Ankara’da ve Diyarbakır’de yaşanan terör saldırılarından ötürü başsağlığı diledi. Rus sözcü, ‘’Maalesef ki geçtiğimiz saatlerde yeni bir terör saldırısı olduğuna dair haber aldık. Bu son 24 saatte meydana gelen ikinci saldırı. Elbetteki Türkiye’nin yetkili ajansları ne olduğu bulacaktır fakat etkilenenlere bir defa daha baş sağlığımızı iletiyoruz. Bu çok ürkütücü bir trend.’’ dedi.

18.02.2016 - 18.11

Haber: Nilgün Uzunemin Gülümser


Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Moscowsupplier.com sorumlu tutulamaz.