Haberler, Moskova, Rusya, Dış Ticaret, Danışmanlık Moskova web tasarim, yazilim, seo, mailing

Dış Ticaret & Danışmanlık    
İl Seçiniz
ISTANBUL
Find more about Weather in Moskova, RS

‘’Erdoğan, Suriye’yi işgal edebilir’’iddiası...

Rusya Parlamentosu Dış İlişkiler Komitesi Başkanı olan Aleksey Puşkov açıklama yaparak, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ön görülemeyen bir politikacı olduğunu ve Suriye’yi işgal bile edebileceğini belirtti.

Yunanistan gezisinde gazeteciler ile buluşan Puşkov, ‘’Türkiye ve Suudi Arabistan hükümetlerinin eylemlerini biz büyük bir dikkat ile takip ediyoruz. Rus Savunma Bakanın da belirttiği gibi, Türkiye Suriye’yi işgal etme şansını elde etmek adına belirli askeri hazırlıklar içerisine girmiş gibi görünüyor’’ ifadelerini kullandı.

Aleksey Puşkov, Suriye’de meydana gelen olayların Ankara adına hiç de karlı olmadığını, fakat Türkiye’nin desteklediği silahlı muhaliflerin ciddi kayıplar verdiğini de sözlerine ekledi.

‘’Tehditleri ile durumu etkilemeye çalışıyorlar’’

Puşkov açıklamalarına, ‘’Türkiye’nın IŞİD teröristleri ile arasında bağlantı olduğunu biliyoruz. Artık o da kendi pozisyonlarında kayıplar yaşıyor. Aynı şeyler Suudi Arabistan’ın da endişelenmesine sebep oluyor. Suudi Arabistan tarafından desteklenen ve finanse edilen radikal İslami örgütler geri çekiliyor. Türkiye ve Suudi Arabistan şu anda, silahlı muhalif güçlerde kendi pozisyonlarını yeniden düzeltemeyecek şekilde zarar verebilecek bir nokta olduğunu düşünüyorlar.

Bununla beraber Suudi Arabistan’ın savaş için hazır bir ordusu bulunmuyor. Suudi Arabistan’ın şu anda işgal tehditlerinin ne derece blöf ya da ne derece ciddi olduğunu söylemek oldukça zor. Ancak onların söylediği gibi 100 bin asker göndermek gibi bir olanakları yok. Şimdilik yaptıkları tehditler ile durumu etkilemeye çalışmak’’ dedi.

‘’Avrupa Türkiye’ye şüpheci yaklaşıyor. ‘’

‘’Türkiye’ye bakarsak, bizim görüşümüze göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, pek çok konuda ön görülemeyen bir politikacı olduğu için tahminde bulunmak zor. yakBu zaten çok ciddi olan durumu daha da zor hale getirecek’’diyen Puşkov, Avrupa’nın Türkiye ve Erdoğan’a yaklaşımının da şüpheci olduğunu belirtti.

‘’Türkiye asla AB ülkesi olmaz’’

AB’nin Türkiye’ye tesir etme olanaklarını yorumlayan Puşkov, ‘’Avrupa Birliği ülkelerinden bazıları gayet açık bir şekilde Türkiye’nin asla AB üyesi olmayacağını belirtiyor. Özellikle de Paris bunu belirtti’’ dedi. 

16.02.2016 - 20.48

Haber: Nilgün Uzunemin Gülümser 


Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Moscowsupplier.com sorumlu tutulamaz.