Haberler, Moskova, Rusya, Dış Ticaret, Danışmanlık Moskova web tasarim, yazilim, seo, mailing

Dış Ticaret & Danışmanlık    
İl Seçiniz
ISTANBUL
Find more about Weather in Moskova, RS

Putin, “Yargının otoritesini zayıflatma peşinde değiliz” çağrısında bulundu

"Bir kulüp olarak" cezai kovuşturma kullanan kişilere bir bariyer koymak, Ceza Kanunu'nda bir dizi yasallaştırmayı geciktirme ve Enstitü Devlet Yargıçlar Toplantı Başkanının getirdiği bir yenilik değil.”


Cumhurbaşkanı Putin, yargı konusunu tartışmak için tüm bölgelerden yargıçları topladı. Toplantı konusu yargıçların ve ülkenin bütün kamu kurumlarının sorunlarını görüşmek üzerine kuruluydu. Sorunlar, doğrudan vatandaşların iş ortamlarının düzene konulması, korumanın iyileştirilmesi, hukukun üstünlüğünün güçlendirilmesiyle ilgiliydi.


Cumhurbaşkanı, yargı sisteminin reformuna dikkat edilmesini vurguladı. Putin, 2014 yılından bu yana birçok yenilik yaptıklarını, hukuk ve yargı pratiğinin tekdüzelik yorumlama bütünlüğünü sağlamak için temel adımlar attıklarını söyledi.
Rusya Cumhurbaşkanı, tek bir yüksek mahkeme oluşturulması, çelişkilerini önlemek, sonraki seviyeye getirmek için hükümetin yargı dalının bütün potansiyellerini birleştirmek için izin verdi. Reform için özellikle, kalite ve adaletin erişilebilirliğini artırmak gerektiğini hatırlattı.


Putin Yargıçlar Başkanı’na hitaben, “Adil bir karar ve detaylı anlamak için profesyonel ve açık olmaya ihtiyaç vardır. Toplumda yüksek bir hukuk kültürü olabilir ama yeterli değildir. Cumhurbaşkanı ayrıca, “Mahkeme kararının yürürlüğe girmesinden hemen sonra bilgilendirme kampanyaları olmak üzere tüm kanallarda, mahkemelere düzenlenen basınç, aynı zamanda belirli bir hakim veya mahkeme, tüm yargı sistemine yapılan siyah yakıştırmalar da adil değildir.” diye devam etti.
Hiç kimse kendi çıkarlarını korumak için insanları ve adaleti görmezden gelemez şeklinde konuşan Putin, “Bu tür davranışlar ayrıca mahkemenin güvenilirliğini, yargıyı zayıflatmak ve sık sık bencil çıkarlar için yapılır.” dedi.


Vladimir Putin bir kez daha ifade etti ki, şu anki durum jüri sisteminin etkisizliğinden kaynaklanıyor. Sistemin kurallarının oluşumu mükemmel olmaktan uzak. Cumhurbaşkanı "Neden jüri üyeleri 12, neden 20, 25 değil, 10 ya da 7 olmak zorunda?" dedi . “Büyük jüri kararı sistemi daha verimli çalışacak, adil, hiçbir bilimsel kanıt yoktur". Geçen yıl jüri üyeleri tarafından bakılan mahkemelerin sayısı yarı yarıya azalmıştır. Putin ayrıca temel görevi vatandaşların haklarını ve adalet sistemini koruması gereken jüri bölge mahkemeleri oluşturulmalıdır, şeklinde konuştu.
Putin, yapılan hatalar sonucu verilen cezalar ciddi cezalar olmasa bile insanların hayatlarını olumsuz yönde etkilemektedir, dedi.


2015 Aralık yasa tasarılarının tanıtımı yapıldı yalnız halkın bu yasa tasarısına tepkisi belirsiz oldu. Bazı uzmanların aile içi şiddet korkutucu şekilde arttığını da söyledi. Ama yasa tasarısıyla alınan önlem halka yeterince tanıtım yapılmamasından kaynaklı olarak yetersiz gelebilir, Putin’in bu noktada haklı olduğunu görüyoruz. Evet, suçların birçoğu ufak çaplı suçlar olmasına rağmen her türlü yasayı ihlal ediyor. Cezalar da yıldırma noktasında yetersiz kalıyor.
Cumhurbaşkanı, girişimcilik alanında kolluk izleme çalışma grubu üzerinde bir kararname imzaladığını duyurdu. Bu yargı değil, ama o bunu destekleyecek Yargıtay var.


Putin personel sorununu gündeme getirdi. Yolsuzluk, çıkar çatışmasının önlenmesi ve aktif personele özel dikkat burada gereklidir. Bölgesel olarak her hakimden onuncusunun pozisyonunun boş olması kabul edilemez, şeklinde konuştu.

16.02.2016 – 19:21

Haber: Nergiz Garibli


Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Moscowsupplier.com sorumlu tutulamaz.