Haberler, Moskova, Rusya, Dış Ticaret, Danışmanlık Moskova web tasarim, yazilim, seo, mailing

Dış Ticaret & Danışmanlık    
İl Seçiniz
ISTANBUL
Find more about Weather in Moskova, RS

Amerika yönetiminden Rusya ve Türkiye’ye çağrı

ABD yönetimi, Rusya ve Türkiye’ye ‘’sözlü olarak atışmadan uzak durmaları’’ ve Suriye ile ilgili gerilimi tırmandırmaya yönelik açıklamalardan kaçınmaları konusunda çağrı da bulundu.

Türkiye ile Rusya’nın Suriye’deki askeri hareketler ile alakalı karşılıklı olarak yaptıkları açıklamalar üzerine konuşma yapan Amerika Dışişleri Başkanlığı Sözcüsü, ‘’Rus ve Türklerin direkt olarak konuşmaları ve aradaki gerilimin yükselmemesi adına önlemler almaları çok önemli’’ dedi.

Angela Merkel uçuşa yasak bölgeyi destekleyecek

Diğer taraftan Almanya Başbakanı Angela Merkel ise Suriye’de ‘uçuşa yasak bölge’ ilan edilmesini destekleyeceğini belirtti.

Reuters tarafından paylaşılan habere göre, Stutgarter Zeitung gazetesine açıklama yapan Merkel, ‘’Şuan ki halde uçuşa yasak bölge atağı hava saldırılarını engelleme konusunda yardımcı olacaktır’’ ifadelerini kullandı.

Suriye ve Türkiye’deki muhalif grupların desteklediği ‘uçuşa yasaklı bölgenin’ Suriye’nin kuzey bölümünde kurulması tavsiye ediliyor. Bu fikir, hava bombardımanları esnasında yaşamını kaybeden ya da yaralanan sivillerin olması üzerine bir defa daha gündeme gelmişti.

15.02.2016 – 22:01

Haber: Nilgün Uzunemin Gülümser


Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Moscowsupplier.com sorumlu tutulamaz.