Haberler, Moskova, Rusya, Dış Ticaret, Danışmanlık Moskova web tasarim, yazilim, seo, mailing

Dış Ticaret & Danışmanlık    
İl Seçiniz
ISTANBUL
Find more about Weather in Moskova, RS

‘’Rusya ikinci Türkiye haline dönüşebilir’’

Helksinki’de MTV News adlı kanalın sorularını cevaplayan Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö, ‘’Suriyeli mülteciler Balkanlardan Rusya’ya yönelirlerse ilk olarak Finlandiya, Letoya ve Finlandiya üzerindeki yük ciddi oranda artar’’ dedi.

‘’Rusya ikinci Türkiye haline dönüşebilir’’

Türkiye mültecilerine sınırını kaparsa ‘’kontrolsüz mülteci akışı’’ farklı bir yere yönlenir ve bu durumda da Rusya bir bakımdan ikinci Türkiye haline dönüşebilir diyen Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö, ‘’Bu kuşkusuz ki Rusya’nın kendi tutumuna bağlı’’ şeklinde konuştu.

Rusya Federal Göçmen Servisi Başkanı olan Konstantin Romodanovski ise açıklama yaparak bu tarz bir gelişme beklemediklerini ve meseleyi Finli meslektaşları ile yeniden değerlendireceklerini belirtti.

Konstantin Romodanovski geçtiğimiz ay yaptığı bir açıklamada, ‘’Bizim sınırlarımız son derece mükemmel şekilde korunuyor. Her ne gerekçe ile sınırlarımızdan insanlar vizesiz geçiş yapabilir ki? Bu asla mümkün değil’’ demişti.

Öte yandan Rusya Başbakanı Medvedev de ülkesinin son çatışmaların ardından Ukrayna’dan ayrılan yaklaşık 1 milyon göçmeni barındırdığını belirtmişti. 

15.02.2016 - 13.38

Nilgün Uzunemin Gülümser

 


Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Moscowsupplier.com sorumlu tutulamaz.