Haberler, Moskova, Rusya, Dış Ticaret, Danışmanlık Moskova web tasarim, yazilim, seo, mailing

Dış Ticaret & Danışmanlık    
İl Seçiniz
ISTANBUL
Find more about Weather in Moskova, RS

Yeni gündem geçici ateşkes

Almanya’nın Münih kentinde dün gece gerekleştirilen Suriye Destek Grubu toplantısından ‘’ateşkes’’ ile ilgili karar çıkmadı. Diplomatlar ateşkes yerine çatışmaların geçici süreli olarak durdurulması için çaba sarf ediyor.

Esed rejimi tarafından Halep’in kontrol altına alınmak üzere olmasından ötürü Rusya ateşkesin 1 Mart tarihinden başlayabileceği görüşündeydi. ABD ise ateşkesin hemen ilan edilmesi konusunda ısrarcıydı. Söz konusu ateşkes El Nusra ve IŞİD gibi terör gruplarını içermiyor. Ancak Suriye’de bulunan diğer grupların hangilerinin terör örgütü olup olmadığı konusunda Türkiye ve Körfez ülkeleri ile Rusya arasında anlaşmazlık mevcut. Türkiye’nin Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından temsil edildiği görüşmede, kuşatma altında bulunan Suriye şehirlerine yapılacak yardımların genişletilerek hızlandırılması konusunda ortak karara varıldı.

Bu arada Rus Başbakan Dmitri Medvedev, Suriye’de gerçekleştirilen hava saldırılarının terör gruplarını yenmek adına yeterli olmadığını fakat ABD öncülüğündeki koalisyon tarafından Suriye’ye kara birlikleri gönderilmesinin ise söz konusu durumu sadece daha çok kötüleştireceğini belirtti.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ise Suriye’de muhalif grupları vuran Rusya’nın barışçıl çözüm emeklerine darbe vurduğunu belirtti. 

12.02.2016 - 22.09

Haber: Nilgün Uzunemin Gülümser


Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Moscowsupplier.com sorumlu tutulamaz.