Haberler, Moskova, Rusya, Dış Ticaret, Danışmanlık Moskova web tasarim, yazilim, seo, mailing

Dış Ticaret & Danışmanlık    
İl Seçiniz
ISTANBUL
Find more about Weather in Moskova, RS

Hristiyanların büyük perhizi Putin ile başlıyor

Hristiyanların toplam 40 gün boyunca oruç tuttukları Büyük Perhiz’den önceki Salı gününde gerçekleştirilen ( Tövbe Salısı ) Mardi Gras karnavalı kutlamalarında satışı en çok gerçekleştirilen ürünlerin başında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in maskeleri bulunuyor.

Hristiyan alemi tarafından 40 gün  süresince hayvansal gıda tüketilmeyen Büyük Perhiz arifesindeki Salı günü Mardi Gras, şimdilerde karnaval olarak kutlanıyor.

TF1 adlı Fransız sitesine konuşma yapan Paris’teki bir hediyelik eşya satıcısı olan Antoine Jalu’nun yaptığı açıklamaya göre, kutlamanın öncesinde insanların yakınlarına vermek için tercih ettikleri hediyeler arasında en çok satılan ürünler Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin maskesinin yanı sıra eski Fransa Cumhurbaşkanı olan Nicolas Sarkozy ve yeni Fransa Cumhurbaşkanı olan François Holllande’nin maskeleri.

Mardi Gras yani yağlı Salı her sene 2 Şubat ile 9 Mart tarihleri arasındaki Salı gününde kutlanmakta.

‘Yağlı salı’ anlamına gelen Mardi Gras, her yıl 2 Şubat ile 9 Mart arasındaki salı gününde kutlanıyor. Mardi Gras’ta, Hristiyanlar oruç öncesinde son kez tereyağı, et, balık ve yumurta gibi hayvansal ürünleri tüketiyor.

 

11.02.2016 - 22.09

Haber: Nilgün Uzunemin Gülümser


Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Moscowsupplier.com sorumlu tutulamaz.