Haberler, Moskova, Rusya, Dış Ticaret, Danışmanlık Moskova web tasarim, yazilim, seo, mailing

Dış Ticaret & Danışmanlık    
İl Seçiniz
ISTANBUL
Find more about Weather in Moskova, RS

Kimse bizden özür dilememizi beklemesin’

Rusya BM Daimi Temsilcisi olan Vitaliy Çurkin, Suriye konusu ile ilgili kimsenin özür dilemelerini beklememesini söyleyerek ‘’Rus askerler Suriye’de meşru bir şekilde bulunuyorlar’’ dedi.

Rusya’da yayın yapan RT Televizyonuna açıklamalarda bulunan Çurkin, ‘’Suriye’de yaptıklarımızın haklılığını gösterebilmek adına hiçbir şey yapmayacağız. Zira oldukça şeffaf şekilde davranıyoruz’’ dedi.

Buna örnek olarak Çurkin, Rusya Savunma Bakanlığı’nın Suriye’de düzenledikleri eylemler ile ilgili daimi olarak düzenlemeye devam ettiği basın toplantılarını ve raporlamalarını videolar ile desteklemesini gösterdi.

‘’Türkiye, Suriye’nin toprak bütünlüğünü baltalıyor’’

Öte yandan Çurkin kendisine yönlendirilen bir soruya, Türkiye tarafından Cenevre görüşmelerinden Kürtlerin dışlanmasının, Suriye’nin toprak bütünlüğünü baltalamak anlamı taşıdığını belirtti.

‘’Tam da bu sebeple Rusya, Cenevre görüşmelerine Kürtlerin katılmasını destekliyor. Türkiye ise buna itiraz ediyor ve Suriyeli Kürtleri masanın uzağına itiyor’’ diyen Çurkin, ‘’Türkiye’nin bu hareketi Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunması fikrinin de reddedilmesi anlamını taşıyor. Türkiye’nin yürüttüğü bu strateji oldukça tuhaf bir strateji’’ ifadelerini kullandı.

‘’Suriye’deki kötü adamları destekliyorlar’’

‘’Türkiye ve Suudi Arabistan gibi etki sahibi aktörler, Suriye’de büyük bir inatla kötü adamları desteklemeye devam ediyorlar ve Şam’daki rejimin değişmesini istediklerini gizlemiyorlar’’ diyen Çurkin, ‘’Ancak ABD,Rusya başta olmak üzere diğer ülkelerinde baskısı ile Viyana’ya geldi. Viyana’da Uluslararası Suriye Destek Grubu toplantısına iştirak ederek, BM’nin 2254 numaralı kararına destek verdi’’ dedi.

Çurkin sözlerini, Türkiye ve Suudi Arabistan’ın siyasal çözümü imkansız hale sokacak eylemler içerisinde bulunmayacaklarını umut ettiklerini’’ belirterek noktaladı. 

 

11.02.2016 - 22.09

Haber: Nilgün Uzunemin Gülümser


Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Moscowsupplier.com sorumlu tutulamaz.