Haberler, Moskova, Rusya, Dış Ticaret, Danışmanlık Moskova web tasarim, yazilim, seo, mailing

Dış Ticaret & Danışmanlık    
İl Seçiniz
ISTANBUL
Find more about Weather in Moskova, RS

Ölüler için kurulan sosyal medya sitesine tepki

İtalya’da daha önce cinayet ile suçlanan bir kişi ölüler için sosyal medya sitesi açmaya hazırlanıyor. Söz konusu site aracılığı ile kullanıcılar kaybettikleri yakınları adına profil sayfası açabilecek ve mezarlarına mum ve çiçek gönderebilecek.

İtalya’da bulunan Perugia şehrinde 2007 senesinde öldürülen İngiliz öğrenci Meredith Kercher cinayetinden yargılanarak serbest bırakılan İtalyan Raffaele Sollecito, ‘’ölüler için sosyal medya sitesi’’ açacak. Raffaele Sollecito, o dönem kız arkadaşı olan ABD’li öğrenci Amanda Knox ile beraber Kercher’i öldürdükleri iddiası ile yargılanmış, karmaşık ve uzun yargı sürecinde defalarca değişmeye devam eden mahkeme kararlarının ardından da 2015 senesinde nihai olarak salıverilmişti.

31 yaşında olan Sollecito, dün Sonremo’da gerçekleştirdiği sunum ile ‘’Memories’’ yani hatıralar adını verdiği site için ‘’ mezarlar için sosyal medya ‘’ benzetmesinde bulundu.

İtalyan basınına açıklama yapan Raffaele Sollecito, ‘’İnsanlar hayatını kaybetmiş yakınları adına bir profil sayfası açabilecek ve bu sayfaya videolarını, fotoğraflarını koyarak anılarını paylaşabilecekler’’ dedi.

Tanıtıma göre ayrıca kullanıcılar site aracılığı ile yakınlarının mezarlarına mum ve çiçek gönderebilecek ya da mezarlık alanının temizlenmesi isteğinde de bulunabilecek.

Puglia bölgesi yerel yönetiminden finansman alan projenin önümüzdeki hafta aktif olarak hizmet vermeye başlaması bekleniyor.

Sosyal medyada yankı uyandırdı

Kercher cinayetinden suçsuz bulunsa dahi İtalya’nın en tanınmış katil zanlılarının başında gelen Sollecito’nun ölümle alakalı bir iş kurması sosyal medyada yankı uyandırdı.

Twitter kullanıcıları, ‘’Sipariş üzerine cinayet işlenecek mi? Tam hizmet verilecek mi?’’, ‘’Sollectio cesetler ile çok yakından ilgileniyor’’ gibi farklı yorumlarda bulundu.

Sollectio ise yaptığı açıklamada bu siteyi açma fikrinin, 2005 senesinde annesinin ölümünün ardından doğduğunu belirtti. 

10.02.2016 - 16.03

Haber: Nilgün Uzunemin Gülümser


Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Moscowsupplier.com sorumlu tutulamaz.