Haberler, Moskova, Rusya, Dış Ticaret, Danışmanlık Moskova web tasarim, yazilim, seo, mailing

Dış Ticaret & Danışmanlık    
İl Seçiniz
ISTANBUL
Find more about Weather in Moskova, RS

IŞİD’in seks köleleri Ezidi Kadınlar intikam almak istiyor

Irak’ta IŞİD tarafından seks kölesi olarak esir alınan ve örgütün elinden kaçmayı başaran yüzlerce Ezidi kadın, ‘’Güneşin Kadınları Gücü’’ adı ile kurdukları taburla Irak ordusunun Musul’a karşı düzenleyeceği saldırıya katılarak IŞİD terör örgütünden intikam almaya hazırlanıyor.

Sincar’ın kurtarılması ile özgürlüklerine kavuştular

Irak televizyonu El Alem’in paylaştığı habere göre, IŞİD’in Sincar’da köylerini yakıp yıkarak, yakınlarının canına kıydığı yüzlerce Ezidi kadın, çok uzun süre örgütün elinde esir olarak kaldıktan ve sayısız kez tecavüze uğradıktan sonra Peşmerge güçleri tarafından geçen sene sonunda Sincar’ın kurtarılması ile özgürlüklerine kavuştu.

Musul Operasyonu için hazırlanıyorlar

Kendilerine ve yakınlarına yaşattıkları yüzünden IŞİD’den intikam almak için and içen Ezidi kadınlar, Peşmerge güçlerinin verdiği destek ile kurtulan ve yalnızca kadınlardan oluşan bir tabur kurdu. Güneşin Kadınları Taburu adı altında bir araya gelen Ezidi kadınlar, IŞİD’in kalesi olarak tanımlanan Musul’a gerçekleştirilecek saldırıya katılmak için hazır olduklarını söylüyor. Tabur lideri olan Hatun Kider, ‘’Savaşlarda daima kurbanlar kadınlarımız oluyor. Biz şimdi kendimizi koruyoruz ve bu yolda bizden istenilen her şeyi yapmak için hazırız’’ dedi.

Ayrıca, taburda bulunan 100 kadının Peşmerge güçleri ile birlikte Musul’a düzenlenecek olan olası operasyona katılabilmek adına eğitim aldığı ve 500 kadar kadının da savaşa hazır olarak bekleyecekleri belirtildi. 

10.02.2016 - 14.45

Haber: Nilgün Uzunemin Gülümser


Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Moscowsupplier.com sorumlu tutulamaz.