Haberler, Moskova, Rusya, Dış Ticaret, Danışmanlık Moskova web tasarim, yazilim, seo, mailing

Dış Ticaret & Danışmanlık



    
İl Seçiniz
ISTANBUL
Find more about Weather in Moskova, RS

Rusya’da bulunan en büyük Türk sermayesine sahip banka satışta

Kommersant gazetesi, Rusya’da bulunan Türk sermayeli en büyük banka olan Credit Europe Bank’ın satışa çıkarıldığını duyurdu.

Credit Europe Bank satışa çıkarıldı

‘’Rusya ile Türkiye ilişkilerinin yaşanan uçak krizinin ardından hızla kötüleşmeye devam etmesi Rus bankalarının Türk sahiplerini, Rusya’da bulunan varklıklarını azaltmaya ya da pazardan bütünü ile çıkmayı düşünmeye mecbur bırakıyor’’ denilen Kommersant gazetesinin haberinde bu sebeple Credit Europe Bank’ın da satışa çıkarıldığı belirtti.

Kommersant gazetesine konuşan bankacılık sektöründe görevli bir kaynak da ‘’Rusya ile Türkiye arasındaki ilişkilerde olumlu yönde bir gelişme görülmüyor. Özellikle bankacılar ileriye bakmak zorundalar. Bu sebeple de bu adım, alınmış bir önlem gibi görünüyor’’ dedi.

Türk sermayeli olan farklı kuruluşlarda pazardan çıkabilir

Öte yandan Credit Europe Bank’ın satışa çıkarılmasının sadece bir örnek olduğunun altının çizildiği haberde, yaşanan siyasal gerilimin veya Rus ekonomisinde yaşanan durgunluğun aynı şekilde sürmesi halinde bu örneğe pek çok farklı yeni örneklerin de ekleneceği , yani Türk sermayeli olan farklı kuruluşların da Rus pazarından ayrılabileceği konusuna dikkat çekildi.

09.02.2016 - 13.38

Haber: Nilgün Uzunemin Gülümser


























Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Moscowsupplier.com sorumlu tutulamaz.