Haberler, Moskova, Rusya, Dış Ticaret, Danışmanlık Moskova web tasarim, yazilim, seo, mailing

Dış Ticaret & Danışmanlık    
İl Seçiniz
ISTANBUL
Find more about Weather in Moskova, RS

Rusya, Karadeniz bölgesinde bulunan ordularını alarm konuma geçirdi

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu açıklama yaparak Devlet Başkanı Vladimir Putin’in talimatı ile Rusya Güney Askeri Bölgesi’nde bulunan birlikleri alarm konumuna geçirdiklerini belirtti.

Hazar ve Karadeniz donanmalarının da iştirak edeceği alarm tatbikatında, paraşütçü birlikleri ise ‘’çıkarma’’ provası yapacak.

Vladimir Putin talimat verdi

Rusya’nın Rostov şehri merkezli Güney Ordu Birlikleri’ne verilen ani alarm emri ile alakalı İnterfaks ajansına açıklamalarda bulunan Rus Savunma Bakanı Şoygu, ‘’Başkomutanımız Devlet Başkanı Vladimir Putin’in emri dahilinde Pazartesi sabahı Rusya Güney Askeri Bölgesinde askeri ulaştırma birimleri ile paraşütçü indirme birlikleri yüksek alarm konumuna geçirilmiştir. İlan ettiğimiz bu alarm çerçevesinde de çıkarma tatbikatları gerçekleştirilecektir. Tatbikata Rusya’nın Hazar ve Karadeniz donanmalarına ait olan gemilerde dahil olacaktır’’ dedi.

‘’Yabancı ülke ateşelerine gerekli bilgilendirmeler yapılacak’’

Sergey Şoygu ayrıca, Rusya’nın güneyinde bulunan birliklerin alarm konumuna geçirmiş olmasıyla alakalı Rusya Savunma Bakan Yardımcısı Anatoliy Antonov aracılığı ile Moskova’daki yabancı ülkelerin askeri ataşelerine gerekli bilgilendirmenin yapılacağını da sözlerine ekledi. 

09.02.2016 - 13.26

Haber: Nilgün Uzunemin Gülümser


Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Moscowsupplier.com sorumlu tutulamaz.