Haberler, Moskova, Rusya, Dış Ticaret, Danışmanlık Moskova web tasarim, yazilim, seo, mailing

Dış Ticaret & Danışmanlık    
İl Seçiniz
ISTANBUL
Find more about Weather in Moskova, RS

İran ve Rusya’ya gözdağı

Türk Deniz Kuvvetleri ile NATO Daimi Deniz Görev Grubu’nun katılımı ile 1 Şubat ile 4 Şubat tarihleri arasında Doğu Akdeniz’de tatbikat gerçekleştirildi.

NATO üyesi ülkelerin ittifak dayanışmalarını sergilemeleri, NATO Deniz Kuvvetleri arasında karşılıklı olarak koordinasyonun, işbirliğinin ve çalışabilirliğin artması amacı ile, (SNMG2) NATO Daimi Deniz Görev Grubu 2 ve Türk Deniz Kuvvetlerinin iştiraki ile 1 – 4 Şubat tarihlerinde Doğu Akdeniz’de deniz tatbikatı yapıldı.

İran ve Rusya’ya gözdağı yorumları yükseliyor

Söz konusu deniz tatbikatına, Türk Deniz Kuvvetlerinden TCG Bodrum korveti, TCG Gökçeada fırkateyni, TCG Zıpkın ve TCG Mızrak hücümbotları, bir deniz karakol uçağı, TCG Atılay denizaltısı, NATO Daimi Deniz Görev Grubu 2’de görevli olan Alman Deniz Kuvvetlerine bağlı EGS Bonn komuta kontrol gemisi, Kanada Deniz Kuvvetlerine bağlı TCG Barbaros ve HMCS Fredericton firkateynleri katıldı.

Deniz tatbikatı dahilinde, Denizaltı ve Hava savunma harbi eğitimleri, Fiili Silah Atışları ve Arama Kurtarma eğitimi icra edildi. Tatbikattan önce Alman Deniz Kuvvetlerine bağlı olan Tuğamiral Jörg Kleın komutasında bulunan SNMG-1 gemileri 29 Ocak ile 1 Şubat tarihlerinde Aksaz Deniz Üssü’nü ziyaret etmişti.

İran ve Rusya’ya Gözdağı

Kulislerde özellikle son zamanlarda Rusya’nın Türk hava sahasını ihlal etmesi ve İran ile beraber hareket ederek bölgede tansiyonun yükselmesine neden olduğu ile ilgili görüş bildiren bazı kesimler gerçekleştirilen bu tatbikatın bir gözdağı olabileceği ile ilgili yorumlarda bulunuyor. 

08.02.2016 - 18.50

Haber: Nilgün Uzunemin Gülümser


Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Moscowsupplier.com sorumlu tutulamaz.