Haberler, Moskova, Rusya, Dış Ticaret, Danışmanlık Moskova web tasarim, yazilim, seo, mailing

Dış Ticaret & Danışmanlık    
İl Seçiniz
ISTANBUL
Find more about Weather in Moskova, RS

Rusya’nın Türkiye Suriye’ye Girecek İddiasına Kurtulmuş’tan Yanıt

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş CNN Türk’te katıldığı bir toplantıda Türkiye’nin Suriye’ye operasyon düzenleyeceğine ilişkin iddialara açıklık getirdi. Türkiye’nin egemenliğine yönelik bir tehdit olursa her türlü tedbiri almaya hazır olduğunu ifade eden Başbakan Yardımcısı  Numan Kurtulmuş:’ Hazır halde gelişmeleri yakından izliyoruz. Bizim için kritik nokta Türkiye’nin egemenliğine bir saldırının olup olmadığıdır’ dedi.

Türkiye’nin Suriye’ye karadan bir operasyonda bulunma ihtimalini değerlendiren Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş:’ Biz Suriye’nin her zaman toprak bütünlüğünden yana olduğumuzu ifade ettik. Bölgedeki güçler arasında sadece Türkiye Suriye’nin toprak bütünlüğünü koruyacak şekilde politika izliyor. Biz Suriye’de mezhepsel ve etniksel bölgeler istemiyoruz. Bu durumun Suriye’nin olduğu kadar bölgenin de geleceği için olumsuz bir tablo yaratır. Aynı şekilde Irak’ında bütünlüğünden yanayız. Biz Suriye’nin iç işlerine karışma ve oradan toprak koparma gayretinde değiliz’ dedi.

Türkiye’ye gelecek bir tehdide karşı devamlı teyakkuz halinde olduklarını belirten Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş:’ Suriye’de iç savaş öyle bir noktaya geldi ki bu durum direk Türkiye’nin güvenliğini de tehdit edebilir. Türkiye, gelebilecek olan herhangi bir tehdide karşı koyabilecek güçtedir. Teyakkuz halindeyiz ve hiçbir zamanda bir güç mücadelesinin içinde olmak istemiyoruz. Bizim için kritik nokta Türkiye’nin güvenliğidir’ dedi.

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov da önceki günlerde yaptığı açıklamada Türkiye’nin Suriye’ye kara harekâtında bulunmak için hazırlıklara başladığını iddia etmişti.

07.02.2016 – 22:37

Haber: Ulaş Üstündağ


Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Moscowsupplier.com sorumlu tutulamaz.