Haberler, Moskova, Rusya, Dış Ticaret, Danışmanlık Moskova web tasarim, yazilim, seo, mailing

Dış Ticaret & Danışmanlık    
İl Seçiniz
ISTANBUL
Find more about Weather in Moskova, RS

Rusya’nın Münih Görüşmelerinden Önce Halep’i Almak İstediği İddia Edildi

Rusya’nın 11 Şubat’taki Suriye için yapılacak olan Münih görüşmeleri öncesi Halep kentini muhaliflerden almak istediği iddia edildi. ABD Dış İşleri Bakanı John Kerry’de Rusya’ya Suriye’deki bombardımanlarını durdurma çağrısında bulundu. Suriye’de yaşanan insanlık dramını durdurmak için yapılan toplantılardan ise bir sonuç çıkmazken Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi de ateşkesi sağlamak için yaptığı toplantıdan sonuç alamadı.

ABD’DEN RUSYA’YA OPERASYONLARI DURDUR ÇAĞRISI

Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Münih’te yapılacak görüşmeler öncesinde Suriye’ye gönderdiği t-90 tanklarıyla muhaliflerin elinde bulunan Halep’i almak istediği iddia edildi. ABD Dış İşleri Bakanı John Kerry’de Rusya’ya  ateşkes çağrısında bulunarak:’ Ruslar ateşkesin sağlanabilmesi için insiyatifi kendi üzerlerine aldılar. Bu insiyatif eğer Rusların bombardımana devam etmesi durumunda boşa çıkacak. Bu konunun birkaç gün içerisinde açıklığa kavuşması gerekiyor’ dedi. Rusya’nın Birleşmiş Millet Daimi Temsilcisi Vitaliy Çurkin ise teröristlerle olan mücadelenin meşru bir şekilde devam edeceğini ifade etti.

RUSYA MUHALİFLERE KARŞI T-90 TANKLARINI KULLANACAK İDDİASI

Rusya'daki "Gazeta" gazetesi de t-90 tanklarının 2015 Kasım ayından beri Suriye’de bulunduğuna dikkat çekerek hazırladığı haberde:’ Vladimir Putin bir an önce Halep’in muhaliflerden alınmasını istiyor. ABD’nin muhaliflere verdiği TOW 2-A füzesine karşı  Rusya t-90 tanklarını kullanacak. Son model olan bu tanklarda füze erken sistemleri de mevcut’ ifadeleri yer aldı.

07.02.2016 – 20:27

Haber: Ulaş Üstündağ


Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Moscowsupplier.com sorumlu tutulamaz.