Haberler, Moskova, Rusya, Dış Ticaret, Danışmanlık Moskova web tasarim, yazilim, seo, mailing

Dış Ticaret & Danışmanlık    
İl Seçiniz
ISTANBUL
Find more about Weather in Moskova, RS

Kuzey Kore’nin Füze Denemesine Rusya’dan Tepki

Kuzey Kore hidrojen bombası denemesinden sonra bu kez de uzaya uzun menzilli bir füze fırlattı. Bütün dünya ülkeleri kınama açıklamaları yaparken bir tepki de Rusya’dan geldi. Rusya Dışişleri Bakanlığı Kuzey Kore’nin uzun menzilli füze denemesini kınadıklarını belirterek:’ Kuzey Kore bir kez daha uluslararası hukuk kurallarını hiçe saydı’ denildi.

KUZEY KORE KENDİSİNİ ULUSLARASI TOPLUMDAN DIŞLAYICI ADIMLAR ATMAKTAN VAZGEÇMELİ

ABD ve Güney Kore, Kuzey Kore’nin uzun menzil bir füze fırlattığını açıklamıştı. Kuzey Kore ise uzaya uzun menzilli bir uydu gönderdiğini ifade etti. Rusya’dan ise yapılan açıklamada Kuzey Kore’nin uzaya uzun menzilli bir füze gönderdiği belirtilerek:’ Pyongyang'ın izlediği politikaların çatışma isteyenlere fırsat vereceği ve askeri kamplaşmaları arttırdığı açıkça belli olmaktadır.  Aynı zamanda Kuzey Kore’nin kendisi uluslararası toplumdan dışlayıcı politikalarının, kendi halkına yararı olup olmadığı konusunu gözden geçirmelerini istiyoruz’ denildi.

LAVROV’DAN SİYASİ ÇÖZÜM ÇAĞRISI

Rusya Dış İşleri Bakanı Sergey Lavrov’da Kuzey Kore’nin uzun menzilli füze denemesinden sonra Japon mevkidaşı Fumio Kisida ile bir telefon görüşmesinde bulundu. Sergey Lavrov Kuzey Kore’nin Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin kararlarını ihlal eden bu adımından sonra siyasi çözüm çağrısında bulundu. Dış İşleri Bakanı Sergey Lavrov Asya’daki askeri ve siyasi dengelerin gözetilmesi gerektiğini ifade etti. Aynı şekilde geçtiğimiz günlerde Kuzey Kore’nin hidrojen bombası denemesinden sonra Lavrov ilk olarak Japon mevkidaşı ile görüşmüştü.

07.02.2016 – 20:15

Haber: Ulaş Üstündağ


Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Moscowsupplier.com sorumlu tutulamaz.