Haberler, Moskova, Rusya, Dış Ticaret, Danışmanlık Moskova web tasarim, yazilim, seo, mailing

Dış Ticaret & Danışmanlık    
İl Seçiniz
ISTANBUL
Find more about Weather in Moskova, RS

Antalya’ya gelen Rus turist sayısında büyük düşüş

Antalya’ya giden Rus turist sayısında önceki yıllara göre ciddi bir azalma oldu. Antalya’ya giden Rus turist sayısı geçen yıla göre yüzde 81 oranında rekor bir şekilde azaldı. Antalya İl Kültür ve Turizm müdürlüğü gelen turist sayısının son 10 yılın en düşük rakamlarında kaldığını ifade etti.

Antalya İl Turizm ve Kültür Müdürlüğü’nce verilen rakamlara göre bu sene Antalya’ya gelen turist sayısı 2009 Küresel Ekonomik Krizin yaşandığı yılın bile gerisinde kaldı. Yurt dışında yaşayan vatandaşların ve tatil dışında da başka nedenlerle Antalya’ya gelenlerinden de dahil edildiği rakamlara göre 2015 yılının aynı dönemine göre Antalya’ya gelen turist sayısı yüzde 17 azaldı.

OCAK AYINDA GELEN RUS SAYISI 2 BİN’E KADAR DÜŞTÜ

Antalya’nın Ocak ayındaki verilerine göre en fazla kan kaybı olan pazar Rusya’ya oldu. Hatırlanacağı üzerine Türkiye’nin hava sahasına giren bir Rus uçağını düşürmesinden sonra Başkan Putin Rus tatil şirketlerinin Türkiye’ye olan tur satışlarını durdurmuştu. 2015 yılının Ocak ayında Antalya’ya 12 bin 87 Rus vatandaşı gelirken bu sayısı 2016 Ocak ayında ise 2 bin 400’e kadar düştü. Rusya 2015 yılında Ocak ayında Antalya’ya en çok turist gönderen 2. ülkeyken şimdi ise son verilere göre 5. oldu.

Rusya Tur Operatörleri Birliği de Antalya’ya giden Rus turist sayısında yüzde 70 oranında azalma olacağı tahmininde bulunmuştu. 

07.02.2016 – 19:54


Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Moscowsupplier.com sorumlu tutulamaz.