Haberler, Moskova, Rusya, Dış Ticaret, Danışmanlık Moskova web tasarim, yazilim, seo, mailing

Dış Ticaret & Danışmanlık    
İl Seçiniz
ISTANBUL
Find more about Weather in Moskova, RS

Nazarbayev: Türkiye ve Rusya Arasındaki Kriz Bizi de Etkiliyor

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Ahmet Davutoğlu resmi temaslarda bulunmak için Kazakistan’ın Başkenti Astana’ya gitti. Astana’da Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev ile buluşan Ahmet Davutoğlu’na Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ve Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş eşlik etti.

‘TÜRKİYE VE RUSYA ARASINDAKİ KRİZ BİZİ DE OLUMSUZ ETKİLİYOR’

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev Türkiye ile Rusya arasında başlayan uçak geriliminin kendilerini de etkilediğini belirterek: ‘Türkiye’nin konumu nedeniyle yaşanan gelişmeler bizleri de olumsuz etkiliyor. Türkiye ile Rusya arasındaki yaşanan gerilim bizim içinde büyük bir sorun. Aynı şekilde Irak ve Suriye’de yaşanan mezhep savaşları da bizleri olumsuz etkiliyor ‘dedi. Ahmet Davutoğlu ile Nursultan Nazarbayev arasındaki görüşmede ulaşım, turizm, enerji , altyapı ve inşaat gibi konulardaki gelişmeler masaya yatırıldı. Başbakan Ahmet Davutoğlu da iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi için katkılarından dolayı Nursultan Nazarbayev’e teşekkür etti. Ayrıca Ahmet Davutoğlu kendisini evinde gibi hissettiğini sözlerine etkiledi.

DAHA ÖNCEDE ARABULUCULUK TEKLİF ETMİŞTİ

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev daha öncede 24 Kasım’da düşürülen Rus uçağının ardından yaşanan gelişmeleri endişe verici olarak tanımlamıştı. Rusya ve Türkiye’nin Kazakistan’ın iki önemli müttefiki olduğunu belirten Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev arabuluculuk teklif etmişti. İkili komisyon öneren Nursultan Nazarbayev mevcut durumdan çıkılması için böyle girişimlerin şart olduğunu dile getirmişti.

07.02.2016 – 13:21


Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Moscowsupplier.com sorumlu tutulamaz.