Haberler, Moskova, Rusya, Dış Ticaret, Danışmanlık Moskova web tasarim, yazilim, seo, mailing

Dış Ticaret & Danışmanlık    
İl Seçiniz
ISTANBUL
Find more about Weather in Moskova, RS

Rusya’da Halkın Sabrı Azalıyor

Rusya yaşanan ekonomik krizin halkta sosyal hoşnutsuzluk başlatabileceği uyarısında bulunuldu. Yüksek Ekonomi Okulu halkın sabrının bir buçuk yıl daha sürebileceğini ardından da kitlesel gösterilerin başlayabileceği uyarılarında bulundu. Rusya’da ekonomik krizden en çok etkilenen kesimler kalifiye gençler ile taşrada yaşayan Rus vatandaşları oldu.

Rbc ajansının haberine göre Yuri Levada kamuoyu araştırmaları merkezinin düzenlediği konferansta halkın depresif halinin bu sene en yüksek seviyeye ulaştığı bildirildi. Yüksek Ekonomi Okulu’nun tespitleri hakkında açıklamalarda bulunan Profesör Natalya Tihovay da Rusya’da halkın alım gücünün düştüğü ve yaşanan krizin kitlesel gösteriler doğurabileceğini ifade etti. Geçen sene yapılan bir araştırmada da halkın çevresine karşı duyduğu kin ve nefretin krizden dolayı yükselişe geçtiği açıklanmıştı.

Araştırmalara göre de Rusya’ya batı tarafından uygulanan yaptırımlar ve düşük petrol fiyatları halkın alım gücünü düşürdü.  Rusya Federal İstatistik Servisi yayınladığı son rakamlara göre de  2015 yılında gelir seviyesi geçim şartlarının altında olan vatandaş sayısı yüzde 15’e ulaştı. Rusya’da rublenin değer kaybetmesi ithal ürünlerinin maliyetini artırıyor bu durumda enflasyona yol açıyor. Rusya’da iç tüketimde yavaşladığından dolayı ekonomik büyümede durgunluk yaşıyor.

Rus hükümeti de ekonomik krizden çıkmak için yeni planlar uygulamaya başladı. Bu kapsamda Rus hükümeti özelleştirmelere başlayacak. Özelleştirilecek kurumlarında Vladimir Putin tarafından belirlendiği açıklandı. Stratejik kurumları ise Rus hükümetinde kalmaya devam edecek.

07.02.2016 – 12:48


Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Moscowsupplier.com sorumlu tutulamaz.