Haberler, Moskova, Rusya, Dış Ticaret, Danışmanlık Moskova web tasarim, yazilim, seo, mailing

Dış Ticaret & Danışmanlık    
İl Seçiniz
ISTANBUL
Find more about Weather in Moskova, RS

Medvedev: Düşük Petrol Fiyatlarını Avantaja Çevirmeliyiz

Rusya Başbakanı Dmitriy Medvedev petrol fiyatlarındaki düşüşün ekonomik gelişmeyi olumsuz etkilediğini ancak bu durumun ekonomik yapıyı değiştirmek için olumlu bir fırsat olabileceğini söyledi. Rusya’nın ne iyi ne de kötü bir durumda olduğunu belirten Başbakan Medvedev:’ Rusya şuan ne en iyi zamanlarında ne en kötü zamanlarında. Mevcut durum böyle olmasaydı alternatifler yaratamazdık’ dedi.

‘EĞER FİYATLAR 3 VE 4 KAT BİRDEN ARTARSA HERŞEY BİTER’

Petrol fiyatlarının Ruble’deki düşüşü ve artışı direk olarak belirlediğini belirten Başbakan Medvedev:’ Hepsi doğru petrol fiyatlarındaki düşüş bizi olumsuz etkiliyor. Bu durumun bize yardımcı olduğunu söylemek gerçekten çok zordur. Ancak petrol fiyatları önceki düzeyine örneğin 140 dolara ulaşırsa bu durumda da herkes gevşer’ dedi. Rusya’da iktidarda bulunan Birleşik Rusya Partisi’nin üyeleriyle buluşan Başbakan Medvedev:’ Herşeyin azı ve çoğu zarardır. Eğer yarın fiyatlar üç ve dört kat artarsa her şey bitti demektir. Bu yüzden bu ağır durumu bir an önce düzeltmemiz gerekiyor’ dedi.

Öte yandan New York merkezli yatırım bankası Goldman Sachs'in eski yöneticilerinden Kenneth Curtis petrol fiyatlarındaki düşüsün Çin Halk Cumhuriyet’ine yaradığını belirtti.  Çin’in düşük ham madde fiyatları nedeniyle 460 milyar dolar kazandığını belirten Kenneth Curtis:’ Çin düşük petrol fiyatları nedeniyle büyük kazançlar sağladı. Petrol fiyatlarına bağlı olarak metal ve kömür gibi ürünlerinde fiyatlarının düşmesi Çine’ yaradı’ dedi.

07.02.2016 – 11:54


Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Moscowsupplier.com sorumlu tutulamaz.