Haberler, Moskova, Rusya, Dış Ticaret, Danışmanlık Moskova web tasarim, yazilim, seo, mailing

Dış Ticaret & Danışmanlık    
İl Seçiniz
ISTANBUL
Find more about Weather in Moskova, RS

Erdoğan: PYD’nin Elinde Batının Silahları Var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan terör örgütünün uzantısı olan PYD’nin elinde batından gelen silahların olduğunu belirterek:’ Terör örgütüne karşı savaştıklarını söyleyenlerin ellerinde de onların silahlarını görüyoruz ‘ dedi.

Irak ve Suriye konusunda Türkiye’nin taleplerinin geçiştirildiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan:’ Bugün aynı tavırlar Irak ve Suriye’deki terör örgütlerine karşı yapılıyor. Terör örgütü PKK’nın uzantısı olan PYD’nin etnik temizlik faaliyetleri, mevcut rejim ile olan ilişkileri, terör eylemleri görmezden geliniyor. Örgütün elindeki silahlara baktığımızda batıdan alındığını görmekteyiz. Her batı ülkesinden alınma silahlara sahipler’ dedi.

Lütfü Kırdar Salonu’nda düzenlenen Dünya Turizm Forumunda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan:’ PYD’nin asıl hedefi DAEŞ’ten ziyade kendisi gibi düşünmeyen herkestir. En büyük eziyeti kendi gibi düşünmeyen Kürtlere karşı yapıyorlar. Bunların Kürt kardeşlerimizin haklarını savunmak gibi bir dertleri yok. Bunlar tam tersine Kürt kardeşlerimizin düşmanıdır’ dedi.

Terör Örgütü IŞİD’in de bölgedeki faaliyetleri hakkında konuşan Erdoğan:’ Terör örgütü DAEŞ insanlık dışı eylemlerini Tunus’tan, Mısır’a hatta ABD’ye kadar olan coğrafyada gerçekleştirdi. Bazı batılı ülkeler terör örgütüyle mücadele ikircikli davranıyorlar. Bakın biz 35 yıldır PKK ile mücadelemizi yılmadan ve usanmadan verdik’ dedi.

Terör örgütü PKK’ya da net mesajlar gönderen Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘ Huzur ortamımızı hendekler kazarak ve bombalı eylemler yaparak bozmak isteyenlere karşı mücadelemiz sonuca ulaşıncaya dek sürecek’ dedi.

07.02.2016 – 10:27


Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Moscowsupplier.com sorumlu tutulamaz.