Haberler, Moskova, Rusya, Dış Ticaret, Danışmanlık Moskova web tasarim, yazilim, seo, mailing

Dış Ticaret & Danışmanlık    
İl Seçiniz
ISTANBUL
Find more about Weather in Moskova, RS

İran Suudi Arabistan’ı alenen tehdit etti!

Suudi Arabistan’ın Suriye’ye asker göndermeye hazırız açıklamasına İran’dan tehdit geldi.

Suriye’ye yönelik olarak gerçekleştirilecek kara harekatına katılacağını açıklayan Suudi Arabistan’a ilk tepki İran’dan geldi.

Reuters haberin paylaştığı bilgiye göre Devrim Muhafızları Komutanı olan Muhammed el Caferi, Suudi Arabistan’ın açıklaması ile ilgili olarak, ‘’ Suudi Arabistan söylediği gibi Suriye’ye asker göndermeye cesaret edemez. Olur da gönderirlerse ise biz tek bir askeri dahi sağ bırakmayız’’ dedi.

Muhammed el Caferi’nin bu sözleri, ABD’nin öncülüğü ile Suriye’ye yönelik olarak bir kara harekatına katılmaya hazır olduklarını söyleyen Riyad yönetimine İran tarafından verilen ilk tepki.

Muhammed el Caferi,  sözlerine ‘’Böyle bir harekat, Suudiler adına intihar girişimi olur’’ şeklinde devam etti. Tahran bilindiği üzere Beşar Esad rejiminin en koyu destekçilerinden. İran birlikleri çok uzun bir zamandır Suriye’de rejim güçleri ile beraber savaşıyor.

Peki, Suudi Arabistan Savunma Bakanı  Müsteşarı açıklamasında ne demişti?

Suudi Arabistan Savunma Bakanı  Müsteşarı olan Tuğgeneral Ahmer Asiri açıklama yaparak koalisyon ile birlikte IŞİD’e yönelik olarak gerçekleştirilecek muhtemel kara operasyonuna katılmaya hazır olduklarını söylemisti. Asseri açıklamasında, ‘’Suudi Arabistan Krallık Koalisyon’un IŞİD’e karşı olarak Suriye’de düzenlenecek tüm kara operasyonlarına hazırdır’’ifadelerine yer vermişti. 

06.02.2016 - 22.06

Haber: Nilgün Uzunemin Gülümser


Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Moscowsupplier.com sorumlu tutulamaz.