Haberler, Moskova, Rusya, Dış Ticaret, Danışmanlık Moskova web tasarim, yazilim, seo, mailing

Dış Ticaret & Danışmanlık    
İl Seçiniz
ISTANBUL
Find more about Weather in Moskova, RS

Dünyanın en küçük yapışık ikizleri başarı ile ayrıldı

Karaciğerleri ve kalpleri bitişik olarak hayata gelen Maya ve Lydia adı verilen minik bebekler İsviçre’de gerçekleştirilen ve beş saat süren başarılı bir operasyon geçirdiler. Maya ve Lydia adı verilen kız kardeşler dünyada ameliyat ile birbirlerinden ayrılan en küçük yapışık ikizler.

İsviçre’nin Bent kentide bulunan Inselspital Hastanesi tarafından paylaşılan bilgilendirmede, Maya ve Lydia isimleri verilen kardeşlerin bugüne kadar ameliyat ile birbirlerinden ayrılan dünyadaki en küçük yapışık ikizler olduğu açıklandı.

Ameliyat tam 5 saat sürdü

Hastanenin Çocuk Cerrahisi Bölüm Başkanı olan Steffen Berger,13 cerrahın 5 saatlik ameliyat ile birbirinden ayırdığı ikizlerin sağlık durumlarının iyi olduğunu belirtti.

Bölüm Başkanı Berger, ‘’Karaciğer ve göğüsleri yapışık kardeşlerin birkaç aylıkken ameliyat edilmelerini planlamıştık fakat ikizlerin sağlık durumlarının kötüye gitmesi sebebiyle acil ameliyata almak zorunda kaldık’’ dedi. 8 günlük bebekleri birbirinden ayıran ekiplerinin çok büyük bir başarıya imza attığını belirten doktor Maya ve Lydia’nın durumlarının oldukça iyi olduğunu, kilo alarak hızla büyümeye devam ettiklerini de sözlerine ekledi.

06.02.2016 - 21.01

Haber: Nilgün Uzunemin Gülümser

 


Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Moscowsupplier.com sorumlu tutulamaz.