Haberler, Moskova, Rusya, Dış Ticaret, Danışmanlık Moskova web tasarim, yazilim, seo, mailing

Dış Ticaret & Danışmanlık    
İl Seçiniz
ISTANBUL
Find more about Weather in Moskova, RS

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü: Putin Erdoğan’dan Kaçıyor

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kaçtığını iddia etti. 29 Ocak’ta Dış İşleri Bakanlığı’nın bir Rus uçağının tekrar Türk hava sahasını işgal ettiğine yönelik açıklamasından sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Vladimir Putin ile görüşme talebinde bulunduğunu açıklayan sözcü Kalın:’ Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan görüşme talebinde bulundu fakat yine Rus tarafı olumsuz geri dönüş yaptı’ dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kaçtığını belirten sözcü İbrahim Kalın:’ Daha önce Türkiye bizi aramadan hemen NATO’yu devreye sokuyor diyorlardı. Ruslar Erdoğan ile görüşmekten kaçıyorlar. Bu çok düşündürücü bir olaydır. Hem aranmadık diyorsunuz hem de telefondan kaçıyorsunuz. Biz bu konuda iyi niyetimizi baştan beri ortaya koyduk’ dedi.

Öte yandan Rusya Hava Kuvvetleri yetkilileri ülkenin son teknolojisi olan Su-35 savaş uçaklarının Suriye’de Hmeymim üssünde devamlı hazır ol şeklinde bekletileceklerini açıkladı. Su-35 jetlerinin havada uçan uçakları koruyacağını belirten Rus yetkililer:’ Bu jetleri olabildiğince etkili bir şekilde kullanacağız. Bu jetler her türlü bombayı taşıyabiliyorlar’ dedi. Öte yandan Rusya’nın BM Daimi Temsilcisi Vitaliy Çurkin ABD öncülüğündeki koalisyon Suriye’deki operasyonlarına devam ederken Rusya’nın Suriye’deki operasyonlarını durdurmasının söz konusu olmayacağını belirtti. Operasyonların durdurulması için muhalefetinde eylemlerine son vermesi gerektiğini belirten Rusya BM Daimi temsilcisi:’ Biz durdurunca muhalefette eylemlerinden vazgeçecek mi? ABD önderliğindeki koalisyonda operasyonlarını durduracak mı?’ dedi.

06.02.2016 – 10:27

Haber: Ulaş Üstündağ


Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Moscowsupplier.com sorumlu tutulamaz.