Haberler, Moskova, Rusya, Dış Ticaret, Danışmanlık Moskova web tasarim, yazilim, seo, mailing

Dış Ticaret & Danışmanlık    
İl Seçiniz
ISTANBUL
Find more about Weather in Moskova, RS

Rusya: Suriye Muhalefeti Türkiye’ye Güvendiği İçin Çekildi

Rusya Devlet Duması Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Puşkov, Suriye’deki muhaliflerin Cenevre görüşmelerini Türkiye’nin kara operasyonuna güvendikleri için terk ettiklerini iddia etti. Twitter hesabından bir açıklama yapan Aleksey Puşkov: Suriye muhalefetinin Cenevre’den çekilmesinin temel sebebi Türkiye’den kara operasyonu beklemeleridir’ dedi.

CENEVRE GÖRÜŞMELERİ 25 ŞUBAT’A ERTELENDİ

Suudi Arabistan destekli Suriyeli muhalif grup Cenevre görüşmelerinde insani durumun düzeltilmesine yönelik bir adım göremediklerini belirterek çekilmişti. Riyad'ın desteklediği Suriyeli muhaliflerin oluşturduğu Yüksek Müzakere Komitesi Başkanı Riyad Hicab bu yönde bir adım görünceye kadar görüşmelere katılmayacaklarını belirtti. Birleşmiş Milletler Özel Temsilcisi Stefan De  Mistura‘ da Cenevre görüşmelerinin 25 Şubat’a kadar ertelendiğini ifade etmişti.

TÜRKİYE’NİN SURİYE’YE OPERASYON HAZIRLIĞI YAPTIĞI İDDİASI

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü Konaşenkov da Türkiye’nin Suriye’ye yönelik kara harekatı yapmak için ciddi bir hazırlıkta bulunduğunu iddia etmişti. Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov TSK’nın Suriye’ye yönelik operasyonda bulunmak için gizli hazırlıklar yürüttüğünü gösteren işaretler mevcut’ demişti.

GÖZLER MÜNİH’TE YAPILACAK GÖRÜŞMEYE ÇEVRİLDİ

Öte yandan Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Bogdanov 11 Şubat’ta Münih’te düzenlenecek olan görüşmelere Suriyeli muhaliflerin katılmasını ön görmediklerini dile getirdi. Cenevre görüşmelerinin ertelenmesinden sonra gözler Almanya’da  yapılacak olan görüşmelere çevrildi. RİA Novosti’ye açıklamalarda bulunan Bakan Yardımcısı Bogdanov: ‘Uluslararası Suriye Destek Grubuyla muhaliflerin katılmama kararına rağmen Münih’te çalışmalar yapma konusunda anlaştık’ dedi.

05.02.2016 – 18:32

Haber: Hakan Çam


Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Moscowsupplier.com sorumlu tutulamaz.