Haberler, Moskova, Rusya, Dış Ticaret, Danışmanlık Moskova web tasarim, yazilim, seo, mailing

Dış Ticaret & Danışmanlık    
İl Seçiniz
ISTANBUL
Find more about Weather in Moskova, RS

Avrupa Rusya’ya Olan Yaptırımlarını Kırım Meselesine Bağladı

Avrupa Parlamentosu Rusya’ya olan yaptırımların kaldırılmasının şartını karara bağladı. Avrupa Parlamentosu Rusya’ya olan yaptırımlarını Kırım’ın tekrar Ukrayna’nın kontrolü altına geçmesi durumda kaldıracağını ifade eden kararı onayladı. Ayrıca Avrupa Birliği ülkeleri de Kırım’ın Rusya tarafından ilhak edilmesini tanımayacaklarını bildirdi.

AVRUPA YAPTIRIMLARI KIRIM ŞARTIYLA KALDIRACAK

Avrupa Parlamentosu tarafından alınan karardan sonra yapılan açıklamada’ Ukrayna’nın Kırım üzerinde yeniden kontrol sağlaması Rusya Federasyonu’na uygulanan yaptırımların kaldırılmasının birinci şartıdır’ denildi. Avrupa Parlamentosu ayrıca Kırım Tatarları’nın maruz kaldığı insan hakları ihlallerini ve ifade özgürlüğü ile barışçıl toplantıların kısıtlanmasını sert bir dille kınadı. Avrupa Parlamentosu Rusya’nın Kırım Tatarlarının dini özgürlüklerinin sağlanmasında ve kolluk kuvvetlerinin güvenliğinin sağlamasında sorumluluğu olduğunu belirtti.

AVRUPA KOMİSYONU DA KIRIM’IN UKRAYNA’YA BAĞLANMASINI İSTEDİ

Öte yandan Avrupa Komisyonu genel sekreterliği özel temsilcisinin Kırım’a olan ziyareti memnuniyetle karşılandı. AB Komisyonu da Kırım’ın Ukrayna’nın hukuk sistemine yeniden bağlanmasına kadar Rusya’ya uygulanan yaptırımların sürmesini istedi. Avrupa Parlamentosu Kırım konusunda Ukrayna ve Rusya arasında müzakere yapılması çağrısını yineledi.

VLADİMİR PUTİN BU İSTEKLERE SERT CEVAP VERMİŞTİ

Rusya Federasyonu Başkanı Vladimir Putin’in Kırım ziyaretine ise Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko sert tepki göstermişti. Vladimir Putin’de bu tepkiye verdiği cevapta: Kırım’ın geleceği ile ilgili kararları Kırımlılar verecek. Kırımlılarda Rusya ile birleşmek konusunda bir karar verdiler. Bu yüzden bu konu noktalanmıştır’ demişti.

05.02.2016 – 01:22

Haber: Ulaş Üstündağ


Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Moscowsupplier.com sorumlu tutulamaz.