Haberler, Moskova, Rusya, Dış Ticaret, Danışmanlık Moskova web tasarim, yazilim, seo, mailing

Dış Ticaret & Danışmanlık    
İl Seçiniz
ISTANBUL
Find more about Weather in Moskova, RS

ABD - Rusya görüşmeleri bizi kaygılandırıyor

Türkiye Başbakanı Ahmet Davutoğlu, ABD ile Rusya arasında gerçekleştirilen Suriye görüşmelerinin artık kendilerini çok daha fazla şekilde kaygılandırdığını belirtti. Davutoğlu, ‘’ Rusya her görüşmenin ardından daha da fazla saldırıyor’’ dedi.

Ahmet Davutoğlu Londra’da gerçekleştirdiği basın toplantısında soruları yanıtladı. Amerika Birleşik Devletleri Başkan Yardımcısı Joe Birden ile yaptıkları görüşmede Rusya’nın Azez ve Halep’e saldırı yapılmaması konusunda ikaz edilmesi için mutabık kaldıklarını belirten Davutoğlu, ‘’Kendilerinden yalnızca muhalefeti ikna ederek Cenevre’ye gelmelerini sağlamalarının istenildiğini’’ belirtti.

Türk başbakan, ikna etmelerine karşın muhalefetin Madaya ilk sırada olmak üzere insani trajedilerin bitirilmesi konusundaki isteklerinin ise karşılanmadığının altını çizdi.

‘’Görüşmeler bizi kaygılandırıyor’’

Davutoğlu, ‘’Doğrusu ABD ve Rusya arasındaki görüşmelerden herhangi bir şey beklememenin yanı sıra daha da kaygı duyuyoruz. Rusya yapılan her görüşmenin ardından çok daha fazla saldırıyor. Bunun açıklamasını bekliyor olmak bizim hakkımız. Özellikle de milyonlarca Suriyeliyi misafir ediyorsak’’ şeklinde konuştu.

04.02.2016 – 19.23

Haber: Nilgün Uzunemin Gülümser

 


Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Moscowsupplier.com sorumlu tutulamaz.