Haberler, Moskova, Rusya, Dış Ticaret, Danışmanlık Moskova web tasarim, yazilim, seo, mailing

Dış Ticaret & Danışmanlık    
İl Seçiniz
ISTANBUL
Find more about Weather in Moskova, RS

Rusya: Türkiye Hiçbir Gerçek Kanıt Sunmadı

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zaharova Türkiye’nin sınır ihlali ile ilgili olan açıklamalarını kabul etmediklerini açıkladı. Türkiye Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu geçen gün yaptığı açıklamada Rusya’nın sınır ihlalleriyle ilgili olan gerçekleri görmek istemediğini belirtmişti. Türkiye’nin Rus uçağının Türk hava sahasını ihlal ettiğine yönelik hiçbir gerçek delil sunamadığını ifade eden Mariya Zaharova:’ Türkiye’ gerçek bir kanıt sunamadı. Ayrıca Mevlut Çavuşoğlu’nun açıklamalarını da kabul etmiyoruz’ dedi.

Rusya Dış İşleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova ayrıca Türkiye’nin yaptığı davranışları ABD’nin de desteklemesinin üzüntücü verici olduğunu kaydetti. Türkiye’nin Suriye’nin egemenliği ihlal ettiğini iddia eden Rus Sözcü NATO’nun da bu duruma göz yumduğunu belirterek:’ Ankara suçlamalarda bulunarak Suriye sınırındaki askeri varlıklarını artırmasının üzerini örtmek istiyor. Bir kez daha söylüyorum. Suriye’deki Rus uçakları Türkiye’nin hava sahasını ihlal etmedi. NATO’da bu konuyla ilgili olarak bize hiçbir veri sunmadı’ dedi.

Diğer taraftan Rus sözcü Türkiye’deki basın özgürlüğü ihlallerinden kaygı duyduklarını belirterek: Moskova olarak Türkiye’deki gazetecilerin tutuklanmasından dolayı derin üzüntü ve kaygılar duyuyoruz’ dedi.

Rus Sözcü Mariya Zaharova ayrıca Riyad destekli muhalefetin Cenevre görüşmelerinden çekilmesiyle ilgili açıklamalarda da bulunarak:’ Cenevre görüşmelerinden Riyad destekli muhalefetin çekilmesi Suriye ordusunun bir başarısıdır. Suriye ordusu Halep ve çevresinde başarılı operasyonlarda bulunuyor’ dedi. ABD Dış İşleri Bakanı John Kerry ile Rusya Dış İşleri Bakanı Sergey Lavrov’un bir telefon görüşmesinde bulunduklarını ifade eden Mariya Zaharova:’ Müzakerelerdeki aksamaların asgari bir uzunlukta olması için taraflar anlaştı’ dedi.

04.02.2016 – 18:33

Haber: Ulaş Üstündağ


Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Moscowsupplier.com sorumlu tutulamaz.