Haberler, Moskova, Rusya, Dış Ticaret, Danışmanlık Moskova web tasarim, yazilim, seo, mailing

Dış Ticaret & Danışmanlık    
İl Seçiniz
ISTANBUL
Find more about Weather in Moskova, RS

Erdoğan; ’’Rusya, Suriye’de masumları öldürmeye devam ediyor’’

Peru’da bulunan San Ignacio De Loyola Üniversitesi tarafından kendisine Fahri Doktora ünvanı verilen törende konuşma yapan Erdoğan, ‘’ Sizin toplanma amacınız ne? Bir araya dünyayı oyalamak adına mı geliyorsunuz? Dünya sizlerden yanıt bekliyor, Cenevre’de neden bir araya geldiniz? Alakalı alakasız herkes oraya geliyor. Kapıların ardında da farklı şeyler görüşülüyor. İşin gerçeği ise orada dile getirilmiyor’’ dedi.

‘’Dünya sizlerden yanıt bekliyor’’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye’deki krizin çözümü ile alakalı Cenevre’de gerçekleştirilen görüşmelerin ertelenmesini de oldukça sert bir üslupla eleştirdi. Erdoğan, Suriye’deki tarafları buluşturan görüşmelere yönelik olarak ‘’Dünya sizlerden yanıt bekliyor’’ dedi.

San Ignacio De Loyola Üniversitesinin konferans salonunda yapılan törende üniversitenin yönetimi, öğrenciler ve öğretim üyeleri de hazır bulundu. Düzenlenen törende konuşan Erdoğan, Güney Amerika’nın en köklü medeniyetlerinden biri olan Peru’nun öncü eğitim kurumları arasında bulunan Lima Üniversitesi mensupları ile bir araya gelmiş olmaktan memnuniyet duyduğunu söyledi. Erdoğan, yönetim tarafından kendisine sunulan Fahri Doktora unvanı için de teşekkür etti.

''Rusya tarafından Suriye’de ki insanlar öldürülmeye devam ediyor.''

Suriye’de yaşayan halkın, rejim ve onu destekleyen güçlerin saldırıları sebebi ile can vermeye devam ettiklerini ve ilk olarak bu acıların sonlandırılmadan görüşmelerden herhangi bir sonuç çıkmasının beklenemeyeceğini vurgulayan Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye’deki muhaliflerin bombalamaların durmasının ardından görüşmelerin başlaması yönündeki isteklerini hatırlattı.

Erdoğan sözlerine, ‘’Suriye’nin temsilcisi orada. Ancak diğer taraftan Rusya, Suriye’deki insanları öldürmeyi sürdürüyor. Bu tarz bir barış masası olur mu? Böyle bir barış görüşmesi mümkün mü? Ancak ne yazık ki bu dünyada bunlar da oluyor. Çocukların öldürülmeye devam edildiği bir ortamda bu tarz girişimler ne yazık ki yalnızca zalimin işini kolaylaştırmaktan başka işlev görmüyor’’ açıklamaları ile devam etti. 

04.02.2016 - 15.52

Haber: Nilgün Uzunemin Gülümser


Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Moscowsupplier.com sorumlu tutulamaz.