Haberler, Moskova, Rusya, Dış Ticaret, Danışmanlık Moskova web tasarim, yazilim, seo, mailing

Dış Ticaret & Danışmanlık    
İl Seçiniz
ISTANBUL
Find more about Weather in Moskova, RS

Lavrov: Ateşkes Türkiye-Suriye sınırında kaçakçılığın bitirilmesine bağlı

Rusya Dış İşleri Bakan Sergey Lavrov Türkiye-Suriye arasındaki kaçakçılığın engellenmeden ateşkesin yapılamayacağını ifade etti. Umman’ın başkenti Maskat’ta açıklamalarda bulunan Sergey Lavrov Suriye’deki taraf arasındaki ateşkesi ABD’li yetkililerle masaya yatırdıklarını belirtti.

Ateşkesin sağlanmasının en önemli koşullarından birisinin Türkiye ile Suriye sınırındaki kaçakçılığın önlenmesi olduğunu ifade eden Rusya Dış İşleri Bakanı Sergey Lavrov:’ Ateşkesin sağlanması için önce Türkiye ile Suriye arasındaki kaçakçılığın bitirilmesi gerekiyor. Bu kaçakçılık Suriye’deki teröristleri besliyor. Bu durum engellenmeden ateşkes sağlanması zor’ dedi. Sergey Lavrov ayrıca Münih’te 11 Şubat’ta Suriye hükümeti ile muhalefeti arasındaki görüşmelerde ateşkesin sağlanmasından ümitli olduğunu dile getirdi.

RUSYA SURİYE’DEKİ OPERASYONLARINI SÜRDÜRECEK

Rusya’nın Suriye’deki hava operasyonlarının süreceğini belirten Dış İşleri Bakanı Sergey Lavrov: Rus Hava ve Uzay kuvvetlerinin operasyonları El Nusra ve IŞİD gibi terör örgütlerinin tamamen bitirilmesine kadar sürecek. Şu anda operasyonların durdurulması için bir sebep görmüyoruz’ dedi.

CENEVRE GÖRÜŞMELERİ 6 AYDAN FAZLA SÜREBİLİR

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Bogdanov da 11 Şubat’ta Almanya’nın başkenti Münih’te gerçekleşecek olan görüşmelerde Kürtler’in katılmasının ele alınacağını ifade etti. Cenevre görüşmelerine PYD’nin katılmamasının yankıları sürerken Mihail Bogdanov Münih’teki görüşmelerde ana gündem maddelerinden birisinin de bu konu olacağını belirtti. Öte yandan BM Suriye Özel Temsilcisi Staffan De Mistura Cenevre görüşmelerinin altı aydan daha uzun sürebileceğini sözlerine ekledi.

03.02.2016 – 20:35

Haber: Ulaş Üstündağ


Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Moscowsupplier.com sorumlu tutulamaz.