Haberler, Moskova, Rusya, Dış Ticaret, Danışmanlık Moskova web tasarim, yazilim, seo, mailing

Dış Ticaret & Danışmanlık    
İl Seçiniz
ISTANBUL
Find more about Weather in Moskova, RS

Rusya Yaptırım Uygulanan Ürünlerin Listesini Genişletiyor

Rus uçağının düşürülmesinin ardından bazı sebze ve meyvelerin Türkiye’den ithalatına kısıtlamalar getiren Rusya’nın yeni ürünlere de yaptırımlar uygulamaya başlayacağı öğrenildi. Rus basınında çıkan haberlere göre daha önce yaptırım listesinde bulunmayan bazı ürünler yeni yaptırım listesine girebilir. Rusya’nın Türkiye’ye uyguladığı yeni yaptırımların listesine ise nar ve lahana gibi ürünlerin girmesi bekleniyor.

Rusya Federal Bitki Koruma ve Karantina Servisi Türkiye’ye uygulanan yaptırımların artırılmasını ihmal dışı görmüyor. Rosselkhoznadzor Başkan Yardımcısı Aleksey Alekseenko daha önce yaptırım listesinde olmayan bazı ürünlerin yeni yaptırım listesinde olabileceğini açıkladı. Aleksey Alekseenko açıklamasında bazı ürünlerin yeni yaptırım listesine bitki sağlığı ve gelen ürünlerin sağlıkları gibi konulardan gireceğini belirtti. Rusya Federal Bitki Koruma ve Karantina Servisi ise şuanda bozulmuş ve böceklenmiş bitkiler üzerinde bir çalışma yapıyor.

HANGİ ÜRÜNLERİN LİSTEYE GİRECEĞİ BELLİ OLMADI

Hangi ürünlerin ise yeni yaptırım listesinde yer alacağına ilişkin bilgiler verilmezken Rosselkhoznadzor Başkan Yardımcısı Aleksey Alekseenko lahana ve narın bu listede yer alabileceğini belirterek:’ Yaptırım listesinde yer alacak olan ürünlerin isimlerini sizlere söyleyemem. Lahana gibi standartları karşılamayan ürünler yeni listede yer alabilir’ dedi.

Türkiye’den gelen ürünlere ise çok fazla şikâyet bildirimlerinin geldiği belirtiliyor.  Rosselkhoznadzor Türkiye’den gelen lahanalarda zararlı böcekler tespit ettiğini belirtmişti. Aynı zamanda Ocak ayında Türkiye’den gelen narlarda da zararlı böcek içerdiği iddiasıyla geri gönderilmişti.

03.02.2016 – 18:54

Haber: Ulaş Üstündağ


Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Moscowsupplier.com sorumlu tutulamaz.