Haberler, Moskova, Rusya, Dış Ticaret, Danışmanlık Moskova web tasarim, yazilim, seo, mailing

Dış Ticaret & Danışmanlık    
İl Seçiniz
ISTANBUL
Find more about Weather in Moskova, RS

Rusya Türkiye’nin Tır Kotasını Azaltıyor

Rusya ile Türkiye arasındaki uçak gerilimi devam ediyor. Sebze ve meyvelerin Türkiye’den ithalatına kısıtlamalar getiren Rusya bu seferde ulaşım alanında yeni yaptırımlara başvurabileceğini belirtti. Rusya Ulaştırma Bakanlığı Türkiye’nin tır kotasını 2 bine kadar indirebileceklerini açıkladı.

TIR KOTASI 2 BİNE İNDİRİLİYOR

Rusya Ulaştırma Bakanlığı’nca yapılan açıklamaya göre Türkiye’ye uygulanan yaptırımlar neticesinde yük taşımacılığında önemli bir azalma oldu. Bakanlık Türkiye’nin Tır kotasını 4 katı azaltabileceğini belirterek bu sayının 2 bine düşeceğini ifade etti. Türk Jeti tarafından Rus savaş uçağının sınırı ihlal ettiği gerekçesiyle düşürülmesinden sonra Rusya Türkiye’ye ekonomik yaptırımlar uygulamaya başlamıştı. Yaptırımlar neticesinde Rusya Ulaştırma Bakanlığı Türkiye’den gelen Tırların sayısının azaltılması yönünde talimatta bulunmuştu.  Daha önceki senelerde ise Türkiye’den 9 bin tırın gelmesine izin veriliyordu. Rusya Uluslararası Karayolu Taşıyıcılar Birliği ise Türkiye’nin de izinleri kaldırmasından dolayı Rus tırlarının Türkiye üzerinden transit geçit yapamadığını açıkladı.

TÜRK AKIMI PROJESİ İLİŞKİLERİN DÜZELMESİNE BAĞLI

Öte yandan Gazprom yönetim kurulu üyesi Oleg Aksyutin bir açıklama yaparak Türk akımı doğal projesinin Türkiye ile olan ilişkilerin normale dönmesiyle sürebileceğini belirtti. New York’ta gerçekleşen toplantıda konuşan Gazprom yetkilisi Oleg Aksyutin:’ Türk akımı doğal gaz projesinin ne zaman biteceği Türkiye ile Rusya arasındaki ilişkilerin ne zaman düzeleceğine bağlı. Rus yetkiler 2015’in Aralık ayında Türk akımı projesiyle ilgili çalışmaların durdurulduğunu açıklamamıştı.

01.02.2016 – 22:08

Haber: Ulaş Üstündağ


Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Moscowsupplier.com sorumlu tutulamaz.