Haberler, Moskova, Rusya, Dış Ticaret, Danışmanlık Moskova web tasarim, yazilim, seo, mailing

Dış Ticaret & Danışmanlık    
İl Seçiniz
ISTANBUL
Find more about Weather in Moskova, RS

Rus Turistlerin Yokluğu Raftingi De Vurdu

Rus uçağının Türkiye sınırında düşürülmesinin ardından başlayan krizden dolayı turizm sektörü olumsuz etkilenmeye devam ediyor. Yüzde 20’lik turist kaybına uğrayan Antalya’da dünyaca ünlü rafting merkezi olan Manavgat Beşkonak Köprülü Kanyon’a gelen turist sayısında ciddi düşüşler oldu. Rafting düzenleyen şirketler 250 bin kayıpla yeni sezona girdiklerini ifade ettiler. Raftinge Rus turistlerin gelmemesi yüzünden yüzde 25’lik bir kayıp yaşandı.

RAFTİNG SEZONU KÖTÜ BAŞLADI

Manavgat Beşkonak Karabük Turizmi Geliştirme Kooperatifi Başkanı ve Su Sporları Uzmanı Refik Armağan, bu sezonun rafting ve turizm için kayıp yıl olduğunu ifade etti. Rafting su sezonunda önceki yıla göre 250 bin kayıp olduğunu belirten Refik Armağan önceki sezon 1 milyon turistin rafting yaptığını belirtti. Su sporları uzmanı Refik Erdoğan bu kaybın Rus turistlerden dolayı gerçekleştiğini ifade etti. Ayrıca krizin devam etmesi durumunda kaybın daha da büyüyeceği belirtiliyor.

KRİZİN BİR AN ÖNCE ÇÖZÜLMESİNİ İSTİYORUZ

Rus turistlerin Antalya’da raftinge büyük ilgi gösterdiklerini belirten Karabük Turizmi Geliştirme Kooperatifi Başkanı ve Su Sporları Uzmanı Refik Armağan:’ Geçen yıla göre 250 bin kişi kaybımız oldu. Bu bizler açısından büyük bir kayıp.  Uçak krizinden dolayı rafting çok olumsuz etkilendi. Raftinge Antalya’da en çok ilgiyi Ruslar ve Batı Avrupalılar gösteriyor. Biz krizin bir an önce tatlıya bağlanmasını istiyoruz. Eğer kriz çözülmezse kaybımız ikiye katlanacak’ dedi.

30.01.2016 – 22:07

Haber: Ulaş Üstündağ


Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Moscowsupplier.com sorumlu tutulamaz.