Haberler, Moskova, Rusya, Dış Ticaret, Danışmanlık Moskova web tasarim, yazilim, seo, mailing

Dış Ticaret & Danışmanlık    
İl Seçiniz
ISTANBUL
Find more about Weather in Moskova, RS

Rusya Mısır’a Uyguladığı Turizm Ambargosunu Kaldırıyor

Mısır’ın Sina yarımadası üzerinde terör örgütü IŞİD tarafından düşürülen ve içerisinde Rusların olduğu uçaktan sonra uygulanan turizm yasağı kaldırılıyor. Mısır’ın başkenti Kahire’de Cumhurbaşkanı Abdülfettah El Sisi ile  bir araya gelen Rusya parlamentosu alt kanadı Duma Başkanı Sergey Narışkin en kısa zamanda Mısır’a uygulanan turist yasağının kaldırılacağını ifade etti.

Rusya parlamentosu alt kanadı Duma Başkanı Sergey Narışkin yeniden Rusların Mısır’ın tatil beldelerine gelmesine yönelik görüşmeler yaptıklarını belirterek: ‘ Yeniden Rusların Mısır’a gelmesine yönelik görüşmelerde bulunduk. En kısa zamanda da problemleri çözeceğiz’ dedi.

RUS YOLCULARI TAŞIYAN UÇAK IŞİD TARAFINDAN DÜŞÜRÜLMÜŞTÜ

31 Ekim 2015’te Kogalymavia Havayolu'na ait Rus uçağı Şarm-el Şeyh Havalimanı’ndan hareket etmişti. St. Petersburg’a gidecek olan Rus uçağı Sina yarım adasında düşmüştü. Uzun bir süre nasıl düştüğü anlaşılamayan uçağın sorumluluğunu terör örgütü IŞİD üstlenmişti. Federal Güvenlik Servisi (FSB) Başkanı Aleksandr Bortnikov ilerleyen günlerde uçağın terörist bir eylemle düşürüldüğünü ifade etmişti. Uçağa terör örgütü IŞİD tarafından bomba koyulmuştu. Uçakta bulunan 224 kişi ise hayatını kaybetti.

TÜRKİYE’YE YÖNELİK YAPTIRIMLAR DEVAM EDİYOR

Rusya öte yandan Türkiye’ye yönelik turizm ambargosuna da devam ediyor. Rusya’da internet sitelerinden Türkiye’ye yönelik tatil promosyonları yapan ve hakkında inceleme başlatan şirket sayısı 35’ten 98’e çıktı. Bazı Rus turizm şirketlerinin komşu ülkeler üzerinden Türkiye’ye turist taşıdığı ortaya çıkmıştı.

29.01.2016 – 11:04

Haber: Ulaş Üstündağ


Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Moscowsupplier.com sorumlu tutulamaz.