Haberler, Moskova, Rusya, Dış Ticaret, Danışmanlık Moskova web tasarim, yazilim, seo, mailing

Dış Ticaret & Danışmanlık    
İl Seçiniz
ISTANBUL
Find more about Weather in Moskova, RS

Rusya Türk Mallarına Yönelik Denetimlerini Artırıyor

Rus uçağının düşürülmesinden sonra Türk mallarına uygulanan yaptırımlara rağmen ısrarla Türk mallarının Rusya’ya sokulması hükümeti rahatsız etti. Rusya Federal Bitki Koruma ve Karantina Servisi sınırda 11 ton bozulmuş biberin yakalanarak imha edildiğini açıkladı.

BOZULMUŞ BİBERLER RUSYA’YA SOKULDU

Rusya Federal Bitki Koruma ve Karantina Servisi'nden (Rosselkhoznadzor) yapılan açıklamada Rusya’ya sokulurken yakalanan biberlerin zararlı böceklerden dolayı bozulduğu ifade edildi. Aynı şekilde diğer bozuk ürünlerinde kaçak yollardan sokulmaya çalışılmasından endişe ediliyor.

TÜRK TEKSTİL ÜRÜNLERİ YAKALANDI

Rusya  1 Ocak’tan sonra Türkiye’den bazı sebze ve meyvelerin ithalatını yasaklamıştı. Rusya’nın Soçi kentinde de Türk tekstil ürünleri yakalandı. Tekstil ürünlerinin İstanbul’dan bir Azeri vatandaş tarafından getirildiği bildirildi. Soçi Gümrük İdaresin’den yapılan açıklamaya göre Azeri vatandaş getirdiği tekstil ürünlerini gümrük yetkililerine bildirmedi. İki büyük bavulla Rusya’ya giriş yapan Azeri vatandaş tekstil ürünlerini fuara götürmek istediğini ifade etti. Garden markasının etiketleri bulunan ürünlerin sahte olduğu anlaşıldı. Rusya Garden markasının ürünlerinin Rusya’ya girmesine izin veriyor.

Öte yandan Rusya’nın başkenti Moskova’da Türk malları ihbar hattı kuruldu. Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketicileri Koruma Kurumu satışı yapılan Türk mallarının kendilerine bildirilmesi için bu hattı kurduğunu ifade etti. İhbar hattının hükümetin kararları neticesinde uygulamaya geçtiği ifade edildi. Türk mallarına yönelik denetimlerin önümüzdeki günlerde daha da artması bekleniyor.

29.01.2016 – 10:54

Haber: Ulaş Üstündağ


Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Moscowsupplier.com sorumlu tutulamaz.