Haberler, Moskova, Rusya, Dış Ticaret, Danışmanlık Moskova web tasarim, yazilim, seo, mailing

Dış Ticaret & Danışmanlık    
İl Seçiniz
ISTANBUL
Find more about Weather in Moskova, RS

Rusya Yeni Bir Anti Kriz Planı Oluşturuyor

Rusya’da yaşanan ekonomik krize karşı hükümet yeni bir anti-kriz planı oluşturdu. Rusya Ekonomi ve Kalkınma Bakanlığı tarafından hazırlanan kriz planında devlet şirketlerinin ekonomide payının azaltılması, küçük ve orta ölçekli firmalara destek,  hukuki ve kolluk güçleri sistemindeki bazı düzenlemeler yer alıyor. Rus Vedomosti Gazetesi’nde yer alan habere göre planda 4 ayrı bölüm yer alıyor.

EKONOMİDE YAPISAL DEĞİŞİKLİKLERE GİDİLECEK

Ekonomik krizin etkileriyle mücadele etmek isteyen hükümetin planına göre yapısal değişikliklerde düzenlemelere, yatırımı teşvik edici önlemlere, bölgesel ve yapısal iş kollarında desteklere ve sosyal teşviklere gidilecek. Ekonomik kriz ile başa çıkmak için oluşturan plan için bütçeden ve anti kriz fonundan destek sağlanacak. Yeni anti kriz planıyla birlikte iş kolları desteklenecek, ulaşım aracı üretimi teşvikleri artırılacak, devlet garantileri 20 milyar rubleye çıkartılacak. Aynı zamanda tarım üretimi de desteklenecek.

VLADİMİR PUTİN EKONOMİ TEMSİLCİLERİYLE BİR ARAYA GELMİŞTİ

27 Ocak’ta ekonomi temsilcileriyle bir araya gelen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ekonomik büyümenin hızlandırılmasını ve yeni anti kriz yasasının hazırlanmasını istemişti. Görüşmeye katılan ekonomi yetkilileri Devlet Başkanı Vladimir Putin’in yeni anti kriz yasasını onayladığını açıklamışlardı. Hükümetin oluşturduğu ve ekonomide yapısal değişiklikler oluşturacak olan planın ise 737 milyar ruble (9 milyar dolar) olacağı tahmin ediliyor.

Hükümetin anti kriz bütçesine ise son şeklini 5 Şubat tarihinde vermesi bekleniyor.

28.01.2016 – 20:18

Haber: Ulaş Üstündağ


Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Moscowsupplier.com sorumlu tutulamaz.