Haberler, Moskova, Rusya, Dış Ticaret, Danışmanlık Moskova web tasarim, yazilim, seo, mailing

Dış Ticaret & Danışmanlık    
İl Seçiniz
ISTANBUL
Find more about Weather in Moskova, RS

Putin Rus Ekonomisinin 2016 yılında düzelmesini Bekliyor

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ülke ekonomisinin 2016 yılında düzeleceğini ifade etti. Ekonomi Bakanı Aleksey Ulyukayev ile bir araya gelen Vladimir Putin:' Bütçe açığının az olması, dış borç seviyesinin çok fazla olmaması ve ülkenin iyi yer altı ve yer üstü kaynaklara sahip olması bizim en büyük avantajımız' dedi.

PETROL FİYATLARININ DÜŞMESİ EKONOMİYİ OLUMSUZ ETKİLEDİ

Rusya'nın 2015 yılında bütçe açığı 1.95 trilyon ruble (24 milyar dolar) civarındaydı. Rusya Federasyonu Ekonomi Bakanı Aleksey Ulyukayev ülke ekonomisini durağan olarak tanımladı. Ayrıca Ekonomi Bakanı krizin en kötü zamanlarının geride kaldığını ifade etti. Rusya Ekonomisi petrol fiyatlarının düşmesinden olumsuz etkilendi. Ayrıca ABD ve AB'nin Ukrayna krizinden sonra Rusya'ya ambargo uygulaması ekonomi üzerinde basınç yarattı.

RUSYA PETROL ÜRETİMİNİ AZALTABİLİR

Öte yandan Rusya Başbakan Yardımcısı Arkadiy Dvorkoviç petrol fiyatlarının uzun bir süre daha düşük seyretmesi halinde petrol üretimini azaltabileceklerinin sinyalini verdi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Arkadiy Dvorkoviç petrol fiyatlarının bir süre daha 20-40 dolar arasında seyretmesini beklediklerini ifade etti. Rusya ekonomik krizle mücade etmek için bütçe ayırdı. Bu bütçenin 1.25 milyar dolar olacağı belirtildi. Krizle mücadele etmek için ayrılan bütçenin Başbakan Medvedevin masasına 2 gün içerinde ulaşması bekleniyor. Rusya ekonomik kriz için ayırdığı bütçeyi tarım ve inşaat gibi önemli sektörlerin desteklenmesinde kullanacak.

27.01.2016 – 11:04

Haber: Ulaş Üstündağ


Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Moscowsupplier.com sorumlu tutulamaz.