Haberler, Moskova, Rusya, Dış Ticaret, Danışmanlık Moskova web tasarim, yazilim, seo, mailing

Dış Ticaret & Danışmanlık    
İl Seçiniz
ISTANBUL
Find more about Weather in Moskova, RS

Putin: Türk Firmalarıyla Yeni Sözleşme İmzalamayacağız

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Türkiye’nin 24 Kasım’da Rus uçağını düşürmesinden sonraki süreçteki ilişkileri değerlendirdi. Devlet Başkanı Putin yaptığı açıklamada Türkiye’nin büyük bir yanlış yaptığını ifade etti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Türkiye’nin askeri bir suç işlediğini ifade ederek: ‘Türkiye uçağımızı düşürerek askeri bir suç işledi. Dahası korudukları adamlar karadan açtıkları ateşle pilotumuzu öldürdüler. Verdiğimiz yanıt ise ihtiyatlı olmaktan öteydi’ dedi. Rusya Halk Cephesi 1. Bölgelerarası Forumu'nda düşüncelerini aktaran Vladimir Putin anlaşması bulunan Türk firmalarının inşaat çalışmalarına devam edebileceğini ifade ederek:’ Rusya’da 300 Türk şirketinin sözleşmeleri bulunuyor. Sözleşmesi bulunan şirketler yaptırımlardan etkilenmeden çalışmalarına devam edebilecek. Mevcut sözleşmeleri feshetmeyeceğiz.  Bundan bizde zarar görürüz çünkü. Ama Türk şirketleriyle yeni sözleşmelerde imzalamayacağız’ dedi.

Rusya’nın Suriye’de terörle mücadele ettiğini belirten Vladimir Putin’ Bundan sonra Suriye’deki terörle mücadelemizde daha dikkatli olacağız. Verdikleri mücadelen dolayı da Rus askerlerine teşekkür ediyorum’ dedi.

Öte yandan Rusya Türkiye’ye yönelik yaptırımlarını sertleştirmeye devam ediyor. Rusya Tüketici Hakları Denetim Servisi Türkiye’de tatil olanakları hakkında tanıtım yapan bir Rus firmasına dava açıldığını belirtti.

İnternet sitesinde Türkiye’deki tatil olanakları hakkında bilgiler veren tur şirketi Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in 2016 yılını kapsayan kararnamesine uymadığı gerekçesiyle yargılık oldu. 30 Kasım’da bir basın toplantısı yapan Başbakan Medvedev Türkiye’ye yönelik tatil ve tur satışlarının iptal edildiğini duyurmuştu.

26.01.2016 – 21:14

Haber: Ulaş Üstündağ


Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Moscowsupplier.com sorumlu tutulamaz.