Haberler, Moskova, Rusya, Dış Ticaret, Danışmanlık Moskova web tasarim, yazilim, seo, mailing

Dış Ticaret & Danışmanlık    
İl Seçiniz
ISTANBUL
Find more about Weather in Moskova, RS

Kommersant Gazetesi : Türkiye’ye Karşı Yaptırımlara Hazırlanıyor

Rusya’nın ünlü Kommersant gazetesi uçak krizinden sonra uygulanmaya başlayan yaptırımlara karşı Türkiye’nin de karşı tedbirler almaya başlayabileceğini iddia etti. Bu konuda ise Türk resmi makamlarından bir açıklama gelmedi. Gazeteye konuşan ancak ismi verilmeyen yetkiler Türkiye’nin Rus üreticilerine karşı önleyici tedbirler alabileceğini ifade ettiler.

RUS METAL ÜRETİCİLERİNDEN ALINAN VERGİLER ARTIRILACAK

Kommersant gazetesine konuşan kaynaklardan birisi Türkiye’nin özellikle Rus metal üreticileri için vergiyi artırabileceği iddiasında bulundular. İddiaya göre Türkiye Rus metal üreticilerinden alınan anti-damping vergisini yüzde 13.66’ya çıkaracak. Bu vergi ise krizden önceki döneme göre oldukça yüksek. Ayrıca haberde Türkiye’nin Rus metal üreticileri dışında başka bir sektörde yaptırım uygulamayı düşünmediği ifade edildi. Türkiye’nin metal ürünleri ithalatının yaklaşık yüzde 20’si de Rusya’dan gerçekleşiyor.

TÜRKİYE SINIRINA ASKERİ ÜS KURULACAK İDDİASI YALANLANDI

Öte yandan Rusya Savunma Bakanlığı Suriye-Türkiye sınırına askeri üs kuracakları yönündeki iddiaların gerçek olmadığını dile getirdi. Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov Suriye’nin Kamışlı kentinde böyle bir üs kurmayacaklarını ifade etti.

The Times'ta yayınlanan haberin amatörce bir komedi ya da Türkiye’nin Kamışlı’ya Rusya’nın yaptığı askeri sevkiyatı ört bas etme planlarının bir parçası olabileceğini belirten  Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov ‘ Rus uçaklarının Suriye’deki bir hedefe ulaşması en fazla yarım saat sürüyor. Ancak askeri konulardan anlamayanlar bizim Kamışlı’ya askeri üs kurabileceğimizi düşünebilir’ dedi.

25.01.2016 – 22:49

Haber: Ulaş Üstündağ


Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Moscowsupplier.com sorumlu tutulamaz.