Haberler, Moskova, Rusya, Dış Ticaret, Danışmanlık Moskova web tasarim, yazilim, seo, mailing

Dış Ticaret & Danışmanlık    
İl Seçiniz
ISTANBUL
Find more about Weather in Moskova, RS

Rusya ile İkinci ‘Uçak’ Krizi

Rusya ile Türkiye arasında yaşanan uçak krizi gerilimi sürüyor. Rusya’nın Türkiye’den gelen mandalinaların üzerinde uçak resminin olmasından dolayı mandalinaları geri gönderdiği ortaya çıktı. Bazı ürünlerde toptancılardan toplanarak Rusya’da imha edildi.

UÇAK RESMİ VAR DİYE MANDALİNALAR GERİ GÖNDERİLDİ

Rusya’ya devamlı olarak mal taşıyan uçak firmasının bastığı etiketleri bu sefer küçük düşürücü bulan Rusya, mal etiketlerinde özel içerikli mesaj olduğunu iddia etti. Tonlarca mandalina Türkiye’ye gönderilirken toptancılardaki bazı mallarda imha edildi. Haber Türk’te yer alan habere göre Uçak Kardeşler’in başkanı Hayrettin Uçak:’ 1 Ocak’tan itibaren Rusya’ya mal göndermeye cesaret edemiyoruz. Artık başka pazarlar arayışındayız. İsrail’e ve bazı Avrupa ülkelerine yüklü miktarda mal göndermeye başladık. Rusya’ya da muhtaç değiliz’ dedi. Rusya ile Türkiye arasında yaşanan krizden sonra Rusya’ya olan ihracatın yüzde 90 azaldığını belirten Hayrettin Uçak toplamda ise yüzde 40’lık bir kayıplarının olduğunu ifade etti.

RUS SÖZCÜ TÜRK HALKINI DÜŞMANLARI OLARAK GÖRMEDİKLERİNİ İFADE ETTİ

Öte yandan Rusya’nın başkenti Moskova’da haftalık toplantısında konuşan Dış İşleri Bakanlığı sözcüsü Mariya Zaharova Türk halkını dostları olarak gördüklerini belirtti. Mariya Zaharova Türkiye hükümetiyle olan kötü ilişkilerin bu durumu değiştirmeyeceğini ifade etti. Rus Sözcü Mariya Zaharova’ Rusya ile Türkiye arasındaki tüm ilişkiler kesilmedi. Ancak Türkiye’nin 24 Kasımda uçağımızı vurmasından dolayı ilişkileri gözden geçiriyoruz’ dedi.

22.01.2016 – 12:15

Haber: Ulaş Üstündağ


Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Moscowsupplier.com sorumlu tutulamaz.