Haberler, Moskova, Rusya, Dış Ticaret, Danışmanlık Moskova web tasarim, yazilim, seo, mailing

Dış Ticaret & Danışmanlık    
İl Seçiniz
ISTANBUL
Find more about Weather in Moskova, RS

Doping Skandalıyla İlgili Olarak Putin’e Suçlama

Rusya’da gündemin en üst maddelerden birisi de yaşanan doping skandalı. Rusya Spor Bakanı Vitaliy Mutko doping skandalından dolayı Vladimir Putin’in suçlanmasının yanlış olduğunu ifade etti.

Bir spor gazetesine demeç veren Rusya Spor Bakanı Vitaliy Mutko ABD ve diğer ülkelerin doping skandalı yüzünden Devlet Başkanı Putin’i suçlama noktasına geldiklerini belirterek: ‘ Bu tutum kabul edilemez ‘ dedi.

Dünya Dopingle Mücadele Kurumu ise geçen yıl yayınladığı raporda Rusya’yı devlet destekli doping uygulamakla suçlamıştı. Rapor yayınlandıktan sonra ise Rus atletler turnuvalardan men edilmişti. Rus atletler Dünya Atletizm Şampiyonası ve Rio Olimpiyat Oyunları gibi önemli organizasyonlarda yer alamayacak. Dünya Dopingle Mücadele Kurumu’nun verdiği bu karar ise 1 oya karşı 22 oyla kabul edilmişti.

IAAF Konseyi de Rusya Atletizm Federasyonu’nun faaliyetlerini geçici olarak durdurmuştu. Federasyonun faaliyetleri de özel olarak denetlenecek. Dünya Dopingle Mücadele Kurumu başkanı da bir açıklama yaparak Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Rusya’da yaşanan doping skandalıyla bağlantısı olduğuna dair bir verinin olmadığını belirtti.

Dünya Dopingle Mücadele Kurumu’nun Rusya’daki doping skandalıyla ilgili olarak hazırlamış olduğu raporda Uluslararası Atletizm Federasyonu (IAAF) eski başkanı Lamine Diack’ın doping kullanmakla suçlanan 9 Rus askeriyle görüştüğü ifade edildi. Raporda soruşturma açılan 9 Rus atletin yarışmalara katılmadığı belirtildi.

15.01.2016 – 00:10

Haber: Ulaş Üstündağ


Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Moscowsupplier.com sorumlu tutulamaz.