Haberler, Moskova, Rusya, Dış Ticaret, Danışmanlık Moskova web tasarim, yazilim, seo, mailing

Dış Ticaret & Danışmanlık    
İl Seçiniz
ISTANBUL
Find more about Weather in Moskova, RS

Spor Bakanlığı’ndan Rusya’ya Gidecek Kulüplere Uyarı

Rusya ile Türkiye arasında yaşanan kriz, spor dünyasında da etkisini artırmaya başladı. Rusların vize işlemlerinde çeşitli zorluklar çıkarmasının ardından Gençlik ve Spor Bakanlığı, harekete geçti. Türkiye'de bulunan tüm spor federasyonlarına teker teker yazı gönderip çeşitli uyarılarda bulundu.

Son dönemde voleybol maçları için krizi neden göstererek Türkiye'ye gelmeyen Rus kulüpleri, spor müsabakası yapmak için Rusya'ya giden Türkiye kulüplerine çıkartılan vize zorlukları ve Rusya'nın kriz noktasında asla geri adım atmayacağını açıklamasının ardından GSB'nin öne çıkardığı bazı hususlar:

- Şehirlerde Gezmeyin, Taraftarınızı Getirmeyin

Federasyonlar ve kulüplerden, çekirdek bir kadro ile Rusya’ya giriş yapması, hiçbir şekilde taraftar götürmemesi, maçın oynanacağı şehre maçtan makul bir süre önce ve varsa THY’nin direk uçuşu ile gitmesi, kafilenin, ev sahibi ekip temsilcisi tarafından karşılanmasının talep edilmesi, gerekli güvenlik önleminin alınması ve ülkeye giriş çıkışta kolaylık sağlanmasına yönelik istekte bulunulması, kamuya açık alanlarda çok fazla vakit geçirilmemesi, büyük elçilik ya da konsolosluk ile vakitlice temasa geçilmesi istendi.

- Maçları Erteletmeye Çalışın

Spor dalının bulunduğu üst federasyona güvenliğinizin tehlikede olduğunu belirtip, maçların ileri bir tarihe ertelenmesini isteyin. Federasyona maçın tarafsız bir sahada oynanmasını talep edin.

Özellikle Şubat ayında yapılacak olan Lokomotif Moskova - Fenerbahçe maçlarında ekstra güvenlik talep edilmesini bildiren bakanlığın, federasyona Fenerbahçe kulübü ve taraftarını olası bir tatsızlık ya da şiddetten uzak tutma konusunda bir dizi öneri yazısı göndereceği öğrenildi.

23.12.2015 - 00:32

Haber: Aykut Kaplan


Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Moscowsupplier.com sorumlu tutulamaz.